مصرف زیاد کربوهیدرات‌ها خطر عود سرطان روده بزرگ را تشدید می‌کند

۱۳۹۱/۰۸/۲۱ - ۰۸:۴۲ - کد خبر: 60194

سلامت نیوز : پزشکان آمریکایی در یک مطالعه جدید هشدار دادند که مصرف زیاد نشاسته و کربوهیدرات‌ها خطر عود کردن سرطان روده بزرگ را در بیمارانی که سابقه ابتلا به این سرطان را داشته‌اند، افزایش می‌دهد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دکتر جفری مییرهارد از کارشناسان علوم پزشکی انستیتو سرطان دانا – فاربر در بوستون که سرپرستی این مطالعه را بر عهده داشته، خاطرنشان ساخت: مصرف افراطی مواد غذایی قندی و حاوی کربوهیدرات زیاد، خطر عود کردن سرطان روده بزرگ را افزایش می‌دهد.

دکتر مییرهارد و دستیاران وی در مطالعه قبلی خود نشان دادند بیماران سرطانی که پس از درمان معمولا «رژیم غذایی غربی» را دنبال می‌کنند سه برابر بیشتر از سایر بیماران با خطر عود کردن سرطان مواجه می‌شوند. رژیم غذایی غربی شامل مصرف زیاد گوشت، چربی، غلات سفید و تصفیه شده و دسرها و تنقلات قندی و شیرین است.

در این مطالعه مییرهارد و دستیارانش تلاش کردند دریابند کدام ماده خوراکی در رژیم غذایی غربی بیش از همه در افزایش خطر عود کردن سرطان روده نقش دارد. این آزمایشات روی 1011 بیمار مبتلا به سرطان روده بزرگ که تحت عمل جراحی قرار گرفته بودند،‌ انجام شد.نتایج آزمایش‌ها نشان داد بیمارانی که پس از جراحی و درمان بیشتر از کربوهیدرات و مواد نشاسته‌ای مصرف می‌کنند، 80 درصد با خطر عود کردن بیماری مواجهند.شرح این آزمایشات در مجله «انستیتو ملی سرطان» منتشر شده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.92702s, 18q