پیشنهاد تشکیل کانون دستیاران پزشکی در کشور

۱۳۹۱/۰۸/۲۱ - ۰۹:۲۷ - کد خبر: 60228

سلامت نیوز : علیرضا زالی گردهمایی دستیاران تخصصی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی را نشستی مبارک، فاخر و سرمنشا خیر و برکت برشمرد و با تاکید بر تشکیل یک کانون فعال و پویای دستیاری اظهار داشت: دوران دستیاری دوران منحصر به فردی است که در این دوران صعوبت کار در بین تمام ادوار تحصیلی ممتاز است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ وی گفت: شیفت‌های مکرر، سختی کار و مشکلات متعدد در مواجه با بیماران از مسائلی است که دستیاران به مصاف آنها می‌روند.زالی ادامه داد: همچنین دستیاران نقش‌های مختلفی برعهده دارند، آنان هم باید به‌عنوان یک فراگیر بسیار فعال و پویا از دانش اساتید خود بهره گرفته و کسب تجربه کنند و هم این که باید به آموزش دانشجویان پزشکی بپردازند و در هر دو جایگاه به نحو احسن نقش ایفا کنند.

قائم مقام سازمان نظام پزشکی کشور عدم تعریف یک هویت صنفی، حرفه‌ای، معنوی و شغلی ویژه برای دستیاران در کشور را یک خلاء بزرگ برشمرد و تعریف یک هویت نوین برای دستیاران پزشکی در عرصه صنفی کشور را امری بسیار ضروری دانست.

وی گفت: همچنان که دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در بسیاری از عرصه‌های نظام سلامت کشور پیشقراول بوده است امیدوارم در این برهه نیز پیشگام باشد و این گردهمایی بتواند سرآغازی برای تشکیل کانون‌های صنفی شما دستیاران باشد تا به پیگیری مشکلات دستیاری بپردازید.

زالی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: هر دستیاری که امروز از دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی فارغ التحصیل می‌شود سفیر بزرگی برای این دانشگاه است و امیدواریم با تلاش شما  بتوانیم کانون فارغ التحصیلان دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی را در کشور راه‌اندازی کنیم و ارتباط مستمر تمام فارغ التحصیلان این دانشگاه را در تمام نقاط کشور حفظ کنیم.

وی با اشاره به وجود حدود 10 هزار نفر دستیار در حال تحصیل در نظام سلامت کشور، جمعیت دستیاری را مجموعه توانمند و بزرگی عنوان کرد که باید جایگاهی برای آنان تبیین شود و این گردهمایی را فرصت و سرمنشایی مناسب برای تشکیل کانون دستیاران و پیگیری مطالبات آنان دانست و برای تمام دستیاران آرزوی توفیق کرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.80774s, 18q