پنير ماهي

۱۳۸۶/۰۵/۱۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 6023
پنير ماهي

دكتر احمد غروقي روز يكشنبه در گفت وگو با ايرنا افزود: محققان موسسه تحقيقات شيلات ايران به منظور ترغيب و بالا بردن ميزان مصرف آبزيان دراقشار مختلف مردم‌اقدام به تنوع بخشي فرآورده‌هاي آبزيان و روشهاي عرضه و مصرف آن كردند.

به گفته وي توليد پنير ماهي از سوي محققان موسسه تحقيقات شيلات انجام شد.

وي اظهار داشت: پنير ماهي يكي از فرآورده‌هاي مهمي است كه از ماهيان مختلف توليد مي‌شود كه تاكنون مطالعه‌اي در ارتباط با توليد اين فرآورده در ايران انجام نشده است.

وي افزود: در كشورهاي مختلف از پنيرماهي توليد شده به عنوان غذاي جايگزين يا مكمل شيرخشك استفاده مي‌كنند و از اين طريق مشكل توليد يا وارد كردن شيرخشك را برطرف مي‌كنند.

غروقي اضافه كرد: پنير ماهي كه در رژيم غذايي كودك قرار مي‌گيرد نه تنها قابل مقايسه با شيرخشك نيست بلكه به لحاظ داشتن اسيدهاي چرب امگا ‪۳‬ و ‪ ۶‬و ديگر اسيدهاي چرب ضروري غني سهم بسزايي در رشد و نمو كودك خواهد داشت.

وي در خصوص تهيه پنير ماهي گفت: پس از تهيه فيله از ماهي، اضافات باقيمانده از آن شامل عضلات قسمت شكمي ماهي جز سر، دم و امعاء و احشاء به منظور تهيه پنير مورد استفاده قرار مي‌گيرد و پس از آبگيري و اضافه كردن مواد نگهدارنده و مواد افزودني، پنيرماهي توليد مي‌شود.

غروقي مراحل توليد پنيرماهي را استخراج پروتئين ماهي و تهيه پنيرماهي با انتخاب فرمول‌هاي مختلف حاوي درصدهاي مشخص مايه پنير و آب نمك ، مقايسه فرمولاسيون‌هاي مختلف پنير ماهي و مقايسه آن با پنير معمولي ، تعيين ارزش غذايي پنيرماهي و بررسي زمان ماندگاري آن و توجيه اقتصادي و فني فرآورده توليد شده عنوان كرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.61991s, 19q