استفاده زیاد از فیس‌بوک شما را چاق و تنبل و مفلس می‌کند

۱۳۹۱/۰۸/۲۱ - ۱۵:۲۵ - کد خبر: 60287

سلامت نیوز : روانشناسان هشدار می‌دهند اگر شما هم از جمله افرادی هستید که در فیس‌بوک دوستان آنلاین بسیاری دارید و برای تعداد زیاد این دوستان اینترنتی به خود افتخار می‌کنید باید بدانید که استفاده طولانی مدت از این سایت شما را چاق و تنبل و بی‌پول می‌کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ روانشناسان می‌گویند: این موفقیت ظاهری در برقراری ارتباط با تعداد زیادی از دوستان شبکه‌ای درواقع یک پیامد روانی ناخواسته دارد به این شرح که در کاربران دائمی فیس‌بوک معمولا حس نیاز به خویشتن‌داری و کنترل روی خواسته‌ها و تمایلات کاهش پیدا می‌کند و به همین دلیل این افراد به ولخرجی کردن و مصرف غذای آماده، تنقلات ناسالم و فست‌فودها گرایش خیلی بیشتری پیدا می‌کنند.

دکتر کیت ویلکوکز، استادیار دانشگاه کلمبیا در این باره اظهار داشت: مردم به سادگی صفحه فیس‌بوک را باز می‌کنند و به راحتی با هم ارتباط می‌گیرند و این کار در لحظه به آنها احساس بهتری می‌دهد و اعتماد به نفس آنها را بالا می‌برد اما همین افزایش اعتماد به نفس کاذب در نهایت موجب حس خویشتن‌داری می‌شود. این کاهش حس خویشتن‌داری نیز به ناپرهیزی و افراط کردن در عادات ناسالم و مضر منجر می‌شود.

نتایج این بررسی تایید می‌کند کاربران پروپا قرص فیس‌بوکی معمولا شاخص‌ توده بدنی بیشتری دارند، زیادتر می‌خورند، بیشتر پول خرج می‌کنند و کمتر پس‌انداز می‌کنند.این گزارش به زودی در مجله «مطالعات مشتری» منتشر خواهد شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.43851s, 18q