افزایش گشتهای جمع آوری بی خانمان های پایتخت

۱۳۹۱/۰۸/۲۱ - ۱۶:۱۲ - کد خبر: 60296
سلامت نیوز : معاون خدمات اجتماعی سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران گفت: همزمان با آغاز فصل سرما گشت های جمع آوری بی خانمانها از 30 واحد به 42 واحد افزایش پیدا می کند.

رضا جاگیری در گفتگو با مهر با بیان این که گرمخانه های شهرداری با آغاز فصل سرما و در شرایط خاص به صورت 24 ساعته پذیرای افراد بی خانمان است  گفت: در موقعیت های ویژه محدودیت زمانی برای ورود متقاضیان اقامت در این مراکز وجود ندارد. همچنین هیچ محدودیتی برای مراجعه افراد تکراری به گرمخانه ها در نظر گرفته نشده است و هر داوطلبی می تواند شب ها به این اماکن مراجعه کند.

وی با اشاره به  ساعت کار گرمخانه ها گفت: فعالیت گرمخانه‌ها شبانه است ، اما اگر یخبندان و یا بارش شدیدی رخ دهد، گرمخانه‌ها در آن ایام شبانه‌روزی می‌شود.جاگیری میانگین آمار افراد بی‌خانمانی که روزانه توسط شهرداری جمع‌آوری می‌شوند را 300 نفر اعلام کرد و توضیح داد: شمار زیادی از متقاضیان گرمخانه ها افراد تکراری هستند و بخش دیگری را نیز بی خانمان هایی تشکیل می دهند که خودشان به گرمخانه ها مراجعه می کنند.

وی تاکید کرد: با آغاز فصل سرما شاهد افزایش واحدهای گشتی شهرداری خواهید بود و به همین منظور تعداد تیم‌های گشتی از 30 واحد به 42 واحد افزایش یافته است و با برنامه ریزی های صورت گرفته درصدد هستیم تا امسال زمستان بی خانمان ها را تحت حمایت قوی تری قرار دهیم و عملکرد بهتری در حوزه ساماندهی بی‌خانمان‌ها انجام می شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.16062s, 18q