افزایش مجدد تعرفه‌های پزشکی منتفی شد

۱۳۹۱/۰۸/۲۲ - ۱۴:۲۱ - کد خبر: 60328
افزایش مجدد تعرفه‌های پزشکی منتفی شد

سلامت نیوز :علیرضا اولیایی منش، مدیرکل دفتر ارزیابی فناوری و استانداردهای درمان وزارت بهداشت در گفت‌و‌گو با فارس، افزود: با توجه به تورم بی‌سابقه هزینه‌های خدمات درمانی در کشور درخواست سازمان نظام پزشکی برای افزایش مجدد تعرفه‌های پزشکی به وزارت بهداشت رسید که این درخواست را به شورای عالی بیمه ارجاع دادیم که البته با آن مخالفت شد.

وی گفت: شورای عالی بیمه اعلام کرد که تا پایان امسال افزایش مجدد تعرفه‌های خدمات تشخیصی و درمانی را نخواهیم داشت و به این ترتیب افزایش مجدد این تعرفه‌ها که یکبار در تیر امسال مصوب شده بود، منتفی شد.

مدیر کل دفتر ارزیابی فناوری و استانداردهای درمان وزارت بهداشت ادامه داد: وزارت بهداشت از مشکلات مراکز تشخیصی و درمانی آگاه است، در مورد مراکز دولتی مطابق هر سال امیدواریم با اعلام کسری بودجه وزارت بهداشت، دولت در آخر سال کسری اعتبار بیمارستانهای دولتی را جبران کند.

وی افزود: اما در مورد بیمارستانها و مراکز تشخیصی و درمانی غیر دولتی منبعی برای جبران هزینه‌ها پیش بینی نشده است و امیدواریم بتوانیم با کارشناسی دقیق میزان بی سابقه تورم هزینه‌های خدمات پزشکی را در تعرفه های سال 92 جبران کنیم.

اولیایی منش در پاسخ به این پرسش که آیا ورشکستگی بیمارستانها صحت دارد گفت: از نظر کارشناسی باید گفت هر چقدر هم که مشکل داشته باشیم هرگز وقفه‌ای در ارائه خدمات تشخیصی و درمانی به مردم ایجاد نمی‌شود،کما اینکه در زمان جنگ تحمیلی نیز با وجود همه مشکلات هیچ وقفه‌ای در خدمات رسانی به مردم ایجاد نشد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.55428s, 19q