رژیم غذایی آهسته و پیوسته

۱۳۹۱/۰۸/۲۳ - ۱۱:۱۸ - کد خبر: 60380
رژیم غذایی آهسته و پیوسته
سلامت نیوز : مهمترین مشکلی که در اغلب رژیمهای غذایی برای انسان پیش می‌آید این است که بعد از کلی تلاش و کم کردن وزن، خسته شده و با کمی شل کردن افسار رژیم از دست در می‌رود و آنوقت است که به جای هر گرم وزنی که کم شده یک کیلو وزن اضافه می‌شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از اطلاعات ؛ احتمالا شما هم تجربه کرده‌اید این اتفاق را که پس از مدتی متوجه می‌شوید نه تنها وزن کم نکرده‌اید بلکه کمی هم به وزن قبلیتان اضافه شده است. این رژیم جدید فایده و حسنش این است که از همان ابتدای کار به شما یاد می‌دهد چگونه از این اتفاق ناخواسته پیشگیری کنید.

بررسیها نشان داده آنهایی که رژیم غذایی می‌گیرند، 30 تا 50 درصد از وزنی که کم کرده‌اند در همان سال اول بعد از قطع برنامه غذایی‌شان سرجایش بر می‌گردد. این محققان می‌گویند برای اینکه از این رژیم فایده ببرید و وزنتان دوباره سرجایش بر نگردد لازم است که در ابتدای کار نگران کم کردن وزن نباشید.

معمولا هر کس یک رژیم غذایی را شروع می‌کند در ابتدا انگیزه خوبی دارد و با انرژی و اراده قوی آغاز می‌کند اما پس از مدتی کم کم خسته شده و نمی‌تواند در برابر وسوسه خوردن مقاومت کند.

اما اگر شما مصمم هستید که رژیمتان بی‌فایده نشود و وزنتان سرجایش بر نگردد، بهتر است در آغاز رژیم نگران وزنی که کم می‌کنید نباشید و بیشتر به حفظ وزن خود همت بگمارید. مهارتهای حل مسأله می‌توانند دراین باره به شما کمک کنند.

در این نوع رژیم به جای اینکه به وزنی که کم کرده‌اید فکر کنید و مرتب روی ترازو بروید، بهتر است به این فکر کنید که در طول روز چه عادات غذایی سالمی را به اجرا در آورده‌اید واز سبک سالم زندگی خود لذت ببرید.

اگر شما هم از این رژیم غایی خوشتان آمده و می‌خواهید از آن استفاده کنید، یادتان باشد که نباید در 8 هفته اول رژیمتان وزن کم کنید. بلکه در این مدت باید سعی کنید مهارت کنترل عادتهای خود و رضایت از زندگی سالم را تمرین کنید. هفته اول وانمود کنید که در تعطیلات هستید و می‌توانید 5 نوبت غذای پرکالری بخورید. سپس فقط به یک زندگی سالم فکر کنید و سعی نکنید به خودتان فشار وارد کنید و خودتان را زجر بدهید تا وزنتان کم شود.

با این ترتیب می‌توانید پس از 28 ماه یعنی 2 سال و 4 ماه حدود 8 کیلو کم کنید. اما فایده‌اش این است که در همان سال اول بعد از قطع رژیم غذایی وزنتان دوباره سرجایش بر نمی‌گردد زیرا شما در این مدت به سبک زندگی سالم عادت کرده‌اید و حتی یکی دو کیلو اضافه شدن وزنتان آنقدر شما را ناامید نمی‌کند که همه چیز را از دست بدهید.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.19582s, 18q