45 چاي‌خانه سنتي در كرج تعطيل شدند

۱۳۸۶/۰۵/۱۵ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 6040
45 چاي‌خانه سنتي در كرج تعطيل شدند

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ايسنا، دكتر كبري جودكي در جلسه كار گروه بهداشت و درمان كرج با بيان اين مطلب گفت: طبق ماده 13 قانون عرضه قليان، در كنار مواد غذايي و آشاميدني غير بهداشتي است، اما اگر قليان‌ سراها جدا از مكانهاي عرضه مواد غذايي و آشاميدني باشند، مانعي ندارد.

وي افزود: از حدود يك ماه گذشته به تمامي مراكز عرضه قليان به دليل عدم رعايت قانون احراز شده شبكه بهداشت و درمان كرج اخطار داده و از صاحبان اين مكان‌ها خواسته شد تا در مدت زمان كوتاهي اقدام به جمع آوري قليان‌ها كنند.

جودكي اظهار داشت: تاكنون طبق بررسي‌هاي انجام شده از 62 چاي خانه سنتي بازديد به عمل آمده و در پي آن 45 مركز ارائه قليان به دليلي بي توجهي به تذكرات شبكه بهداشت و درمان كرج در خصوص جمع آوري قليان‌ها تعطيل شد.

وي يادآور شد: در بررسي نهايي انجام شده مشخص شد، فقط در 5 چايخانه‌ سنتي قوانين احراز شده شبكه بهداشت و درمان كرج را براي عرضه قليان رعايت كرده‌اند.

همچنين سيد علي حسيني نماينده دادستاني كرج در شبكه بهداشت كرج در خاتمه جلسه خاطرنشان كرد: در مواردي كه قليان سراها غذا عرضه مي‌كنند اين وضعيت مطابق با بهداشت عمومي نيست و در اين شرايط شبكه بهداشت و درمان كرج با همكاري ارگانهاي مربوطه اقدام به جمع آوري قليان‌ سراها خواهد كرد.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.16841s, 18q