مرگ‌های ناشی از دیابت تا سال 2030 تا دو سوم افزایش خواهد یافت

۱۳۹۱/۰۸/۲۳ - ۱۵:۰۵ - کد خبر: 60421

سلامت نیوز : دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز جهانی دیابت (بیماری قند)، 14 نوامبر 2012 برابر با 24 آبان ماه جاری ضمن اشاره به این واقعیت تلخ که 350 میلیون انسان در جهان دچار دیابت هستند که 80 درصد آنان در کشورهای در حال توسعه به سر می‌برند، خواستار اقدام دسته‌جمعی برای جلوگیری از گسترش دیابت و بهبود کیفیت زندگی افراد مبتلا به آن، به ویژه فقرا و محرومان شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ در پیام بان کی مون آمده است: دیابت شایع‌ترین بیماری غیرواگیر در جهان است. هر ساله این بیماری به دلیل افزایش تعداد افراد سالمند و جهانی شدن روش زندگی ناسالم در حال گسترش است.وی اظهار داشت: اگر دیابت به موقع تشخیص و درمان نشود، می‌تواند موجب بیماری‌های جدی شود.

دبیرکل سازمان ملل متحد افزود: هر ساله بیش از سه میلیون انسان که مبتلا به دیابت بوده‌اند به دلیل مشکلاتی مانند حمله قلبی، سکته مغزی و مشکلات کلیوی جان خود را از دست می‌دهند.وی هشدار داد که بر اساس آمار سازمان جهانی بهداشت، مرگ‌های ناشی از دیابت تا سال 2030 تا دو سوم افزایش خواهد یافت.

بان کی مون در پایان خاطرنشان کرد: افزایش آگاهی در مورد دیابت همچنین فعالیت‌های فیزیکی و غذای سالم بهترین روش برای جلوگیری و درمان این بیماری است که باید به وسیله دولت‌ها به گونه‌ای فعال ترویج یابد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.62964s, 18q