مصرف ویتامین B6 موثر در کاهش دردهای قبل از قاعدگی

۱۳۹۱/۰۸/۲۳ - ۱۵:۱۱ - کد خبر: 60427
مصرف ویتامین B6 موثر در کاهش دردهای قبل از قاعدگی

سلامت نیوز : یک جراح و متخصص زنان در خصوص میزان اثربخشی تاثیر مصرف ویتامین B6 گفت: بر اساس مطالعات انجام شده، مصرف ویتامین B6 موجب بهبود دردهای پستان و افسردگی قبل از قاعدگی می شود که باید به میزان 50 میلی گرم در روز همراه با غذا مصرف شود.

دکتر الهام السادات هاشمیان نایینی در گفت وگو با ایسنا ، با اشاره به اینکه سندرم قبل از قاعدگی از مشکلاتی است که زنان در سنین باروری تجربه می‌کنند، گفت: این عارضه یکی از شایعترین علل غیبت خانم‌ها در محل کار است که تشخیص آن با انجام معاینات بالینی و شرح حال بیمار قطعی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه اختلالات زمینه‌ای لگن موجب ایجاد دیسمنوره ثانویه می‌شود، گفت: مصرف مسکن‌های ضد التهابی (NSAIDS) و قرص‌های پیشگیری از بارداری جهت درمان این عارضه زیاد موثر نیست.

وی در ادامه با اشاره به تاثیر مثبت مکمل‌ها در بهبود نسبی سندروم قبل از قاعدگی گفت: دیسمنوره اولیه ناشی از اقزایش میزان پروستاگلاندین‌ها در بافت آندومتر رحم است، مصرف روزانه 900 تا 1200 میلی گرم کلسیم به طور منقسم موجب بهبود علایم می‌شود.

این جراح و متخصص زنان با تاکید بر اهمیت مصرف مکمل‌های منیزیم در کاهش چشمگیر علائم سندرم قبل از قاعدگی گفت: مصرف روزانه 200 تا 400 میلی گرم منیزیم در فاز لوتئال قاعدگی (نیمه ی دوم سیکل قاعدگی) تاثیر بسزایی در کاهش علایم قبل از قاعدگی دارد.

دکتر هاشمیان نایینی در خصوص میزان اثربخشی تاثیر مصرف ویتامین B6 گفت: بر اساس مطالعات انجام شده، مصرف ویتامین B6 موجب بهبود دردهای پستان و افسردگی قبل از قاعدگی می شود که باید به میزان 50 میلی گرم در روز همراه با غذا مصرف شود.

وی خاطرنشان کرد: مصرف روزانه ی مصرف ویتامین B6 به میزان بیش از 200 میلی گرم با افزایش خطر دردهای عصبی محیطی همراه است.دکتر هاشمیان نایینی با اشاره به تاثیر مصرف امگا -3 در کاهش علایم افسردگی قبل از قاعدگی گفت: امگا -3 با تغییر مسیر متابولیسم اسید آراشیدونیک از مسیر PGF 2 به 1 PGE در درمان افسردگی خلقی ناشی از قاعدگی مفید است ولی امگا -3 کالری بالایی دارد.

وی تصریح کرد: مصرف ویتامین B1، روغن ماهی و منیزیم در کاهش دردهای ناشی از قاعدگی موثر است.دکتر هاشمیان نایینی در پایان یادآور شد: ماساژ درمانی موجب بهبود گذرا و فوری دردهای قاعدگی می‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.95663s, 19q