تمیزی طبیعی سرویس بهداشتی!

۱۳۹۱/۰۸/۲۵ - ۱۰:۴۰ - کد خبر: 60580
تمیزی طبیعی سرویس بهداشتی!
سلامت نیوز : تمیز كردن خانه با جوهر نمك، وایتكس و مایعات مختلف ضدعفونی‌كننده كار سختی نیست، اما این مواد ممكن است به شما و اعضای دیگر خانواده آسیب برساند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از برترین ها ؛ حمام از مكان‌هایی است كه برای تمیز كردن آن از مواد شیمیایی زیادی استفاده می‌‌شود. برای ضد‌عفونی كردن و برطرف‌كردن  جرم آب و كف و چیزهای دیگر، نیاز به استفاده از مواد شیمیایی است، اما این مواد قابل جابه‌جایی با مواد طبیعی هستند. در شماره‌های قبل درباره تمیز كردن آشپزخانه و ظروف با مواد طبیعی چیزهایی خواندید، در این شماره به شما یاد می‌دهیم، چطور حمام‌تان را با مواد طبیعی بی‌خطر تمیز كنید.

  پرده و شیشه‌های دور دوش

 عطر یا آبلیمو:

 كمی اسپری بدن یا آبلیمو را روی یك پارچه تمیز بپاشید و با آن پرده یا شیشه‌های دور دوش را تمیز كنید. این كار را دو بار در ماه انجام دهید تا جلوی رسوب كردن جرم كف و ایجاد قارچ روی آنها را گرفته باشید.

  سینك و دیوارهای سرامیكی

 صابون مایع و جو‌ش شیرین:

 صابون مایع را به مقدار مساوی با جوش شیرین مخلوط كنید و آن را روی سینك كدر شده یا دیوارهای جرم گرفته بمالید. بعد از 10دقیقه با آب بشویید و از معجزه‌ای كه اتفاق افتاده لذت ببرید. این محلول حتی زه‌كشی بین كاشی‌ها را هم سفید خواهد كرد.

 سركه:

 اگر دیوارها قارچ زده یا جرم گرفته، سركه را روی نواحی آلوده اسپری كنید. اجازه دهید 15دقیقه بماند و بعد با آب بشویید.


 كف
  سركه:

یك لیوان سركه را در 4 لیوان آب داغ بریزید، دستمال را به آن آغشته كنید و تمام كف را دستمال بكشید. سپس می‌توانید با یك دستمال مرطوب، دوباره سطح را پاك كنید.

 جوش شیرین:

اگر بین زه‌كشی‌های سرامیك‌های كف حمام سیاه شده می‌توانید برای تمیز كردن آن از جوش شیرین استفاده كنید. جوش شیرین را با آب خمیر كنید و روی ز‌ه‌كشی‌ها بمالید و بعد از یك ساعت آن را بشویید.


  وان یا محفظه زیر دوش

 سركه:

اگر وان یا محفظه زیر دوش جرم آب گرفته، می‌توانید برای تمیز كردن آن از سركه كمك بگیرید. مقداری سركه در وان بریزید و بگذارید شب تا صبح بماند. سپس آن را با آب یا اگر بوی سركه باقی مانده با یك شوینده ملایم مثل صابون بشویید. اگر لازم است كمی اسكاچ هم بكشید. مطمئن باشید جرم وان از بین خواهد رفت.


  شیرآلات

 لیمو:

برای مبارزه با كدر شدن لوله‌ها می‌توانید كمی آبلیمو را روی یك دستمال بچكانید و آن را روی شیرآلات بمالید. بگذارید شب تا صبح بماند و بعد آن را با آب بشویید.

 خمیردندان:

 لوله‌ها و شیرهای آب با خمیردندان هم تمیز می‌شوند. كمی خمیردندان را با استفاده از یك دستمال روی شیرآلات بمالید و آنقدر بسابید تا براق شوند و بعد از مدتی می‌توانید آنها را بشویید.


  توالت

 بوراكس:

كمی بوراكس در كاسه توالت بریزید و بگذارید شب تا صبح بماند. سپس توالت را برس كشیده و چند بار سیفون را بكشید.

 الكل:

برای ضدعفونی كردن سینك بهتر است ماهی یك بار آن را با الكل تمیز كنید. بعد از شست‌وشوی كامل كمی الكل صنعتی روی پنبه بمالید و تمام سینك را با آن تمیز كنید. بعد از مدتی آن را با آب بشویید.

 سركه:

سركه را با یك اسپری روی تمام سینك اسپری كنید و بعد از 15 دقیقه با اسكاچ و آب بشویید.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.99288s, 18q