واکسن جدید ایدز عوارض جانبی ندارد

۱۳۹۱/۰۸/۲۷ - ۱۶:۱۵ - کد خبر: 60721

سلامت نیوز : متخصصان علوم پزشکی کانادا در بیانیه جدید اظهار داشتند: آزمایشات بالینی واکسن ایدز بر روی نمونه‌های انسانی نشان می‌دهد که این واکسن عوارض جانبی ندارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ این متخصصان تاکید کردند واکسن جدید که در حال حاضر اولین و تنها واکسن پیشگیری از ایدز در کانادا است در آزمایشات بالینی که تاکنون روی انسان‌ها انجام گرفته هیچ گونه عوارض جانبی جدی نداشته است.این واکسن که SAV001-H نام دارد دستاورد متخصصان دانشگاه اونتاریوی غربی در کانادا است. همچنین این کمپانی کانادایی موسوم به سوماگن از پروژه تولید و آزمایش واکسن ایدز حمایت کرده است.

کمپانی سوماگن مدیریت و حمایت از تولید و آزمایشات بالینی این واکسن را بر عهده داشته است.واکسن SAV001-H در حال حاضر تنها واکسن ایدز موجود در کانادا و یکی از معدود واکسن‌های ایدزی است که تاکنون در جهان تولید شده اند.این متخصصان امیدوارند که پیشرفت اخیر راه را برای موفقیت در مراحل نهایی آزمایشات بالینی این واکسن هموار سازد و در نهایت اولین واکسن ایدز در کانادا باشد که به مرحله تولید تجاری می رسد.

در مرحله نخست آزمایشات واکسن مزبور پس از دریافت تاییدیه از سازمان غذا و داروی آمریکا در ماه مارس امسال روی اولین داوطلب در ایالات متحده آزمایش شد. پس از آن مردان و زنان آلوده به این ویروس از سنینی 18 تا 50 سالگی برای تست واکسن جدید ثبت نام کردند.آمارهای بین‌المللی حاکیست بیماری ایدز بیش از 28 میلیون قربانی در سراسر جهان گرفته و در حال حاضر نیز 34 میلیون فرد آلوده به ویروس ایدز در جهان زندگی می‌کنند.با وجودی که تاکنون آزمایشات بسیاری برای تولید واکسن ایدز در کشورهای مختلف انجام گرفته اما تا این لحظه هیچ یک از واکسن‌ها به مرحله تولید تجاری نرسیده‌اند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.30687s, 18q