تاکید استاد دانشگاه هامبورگ آلمان بر حمایت اجتماعی از بیماران هموفیلی

۱۳۹۱/۰۸/۲۷ - ۱۶:۳۰ - کد خبر: 60737

سلامت نیوز : استاد دانشگاه هامبورگ آلمان با تاکید بر حمایت اجتماعی از بیماران هموفیلی، گفت: جنبه‌های روحی و اجتماعی شخص نقش تعیین کننده‌ای در پیگیری درمان از سوی فرد بیمار دارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ "سیلویا مکینسون" در دومین سمینار بررسی مسایل و مشکلات روانشناختی و اجتماعی بیماران با اختلالات انعقادی که در هتل پارس تبریز در حال برگزاری است، افزود: مشکلاتی که بیماران هموفیلی با آن درگیر هستند فقط مسایل مربوط به علایم بیماری، نحوه پیشرفت بیماری و جنبه بالینی مربوط به پزشکان نیست بلکه مسایل دیگری نیز همچون زندگی شخصی و اجتماعی و نگرانی‌ها و ترس‌هایی است که با آن درگیرند، وجود دارد.

وی با بیان این‌که تعقیب و ردیابی صحیح بیماری باید با همکاری شخص بیمار صورت گیرد، افزود: نگرانی ها، افسردگی‌ها و تشویش ذهنی بیماران مربوط به نحوه کنار آمدن آنها با بیماری خود است.

استاد دانشگاه هامبورگ آلمان ادامه داد: در طول مطالعات علمی که بر روی بیماران هموفیلی داشته‌ام، بیماران، داشتن نگرانی‌هایی مربوط به جنبه‌های مختلف زندگی همچون فعالیت‌های اجتماعی و زندگی خانوادگیشان را گزارش کرده‌اند.

نخستین سمینار در این حوزه 11 سال قبل برگزار شد و این دومین سمینار در این زمینه است که طی آن دو میهمان خارجی از فدراسیون جهانی هموفیلی از کشورهای آلمان و هندوستان نیز به عنوان سخنران ویژه در این سمینار شرکت کرده‌اند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.72688s, 18q