قتل فقط برای سرقت 200 هزار تومان

۱۳۹۱/۰۸/۲۹ - ۱۰:۱۹ - کد خبر: 60810
سلامت نیوز : کارگر افغان پس از قتل زن تنها با سرقت 200 هزار تومان از خانه‌اش‌گریخت اما خیلی زود در دام ماموران گرفتار شد. سوم آبان امسال ماموران کلانتری 121 سلیمانیه در جریان خبر کشف جسد زن 57 ساله ای در خانه ای ویلایی در خیابان نبرد شمالی قرار گرفتند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از تهران امروز ؛ با حضور ماموران در محل و انجام تحقیقات مقدماتی مشخص شد که همسر این زن با مراجعه به خانه و ورود به محوطه داخل ساختمان، متوجه شده کلید پشت در خانه است و نمی‌تواند وارد ساختمان شود. در ادامه و به علت عدم پاسخگویی همسرش از داخل خانه، با کمک همسایگان اقدام به باز کردن در خانه کرده که پس از ورود به داخل با جسد همسرش روبه‌رو می‌شود.

با حضور ماموران کلانتری و کشف جسد، بلافاصله موضوع به پلیس آگاهی اعلام شد که با حضور تیم بررسی صحنه جرم اداره دهم و عوامل تشخیص هویت پلیس آگاهی، علت مرگ «خفگی ناشی از انسداد شریان تنفسی» اعلام شد. با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «قتل عمد» و به دستور شعبه دوم بازپرسی دادسرای امور جنایی تهران، پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با توجه به بررسی‌های انجام شده در صحنه وقوع جنایت، کارآگاهان اداره دهم اطمینان پیدا کردند که قاتل یا قاتلین از افراد آشنای مقتول هستند که بدون هیچ‌گونه تخریب یا انجام مقاومتی از سوی مقتول وارد خانه شده و اقدام به ارتکاب جنایت کرده‌اند. همچنین در بررسی‌های دقیق‌تر و با توجه به اظهارات همسر مقتول کارآگاهان در جریان سرقت 200 هزار تومان از داخل خانه قرار گرفتند.

با توجه به اطلاعات به‌ دست آمده و در ادامه تحقیقات از اعضای خانواده، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که یک روز در طول هفته، جوانی به عنوان نظافتچی به منزل آنها مراجعه و اقدام به نظافت ساختمان می‌كند.

با شناسایی هویت این کارگر نظافتچی و شناسایی محل زندگی وی به عنوان نگهبان یک ساختمان در حال ساخت در منطقه نبرد، کارآگاهان با مراجعه به این ساختمان اطلاع پیدا کردند که این شخص به نام «فضل‌الله. ن» 23 ساله از زمان وقوع جنایت با مراجعه به پیمانکار ساختمانی بلافاصله اقدام به تسویه حساب کرده و آن محل را ترک کرده است.

با توجه به دلایل و مدارک به‌ دست آمده، کارآگاهان اداره دهم با انجام تحقیقات پلیسی موفق به شناسایی محل تردد «فضل‌الله. ن» در خیابان نبرد شده و سرانجام

24 آبان او را دستگیر و به اداره دهم انتقال دادند.

در حالی‌که متهم پس از دستگیری و انتقال به اداره دهم منکر هرگونه ارتکاب جنایت شده بود اما با توجه به دلایل و مدارک به‌ دست آمده سرانجام دیروز لب به اعتراف گشود و به ارتکاب جنایت اعتراف کرد.

متهم در اعترافات خود به کارآگاهان گفت: زمانی‌که در داخل خانه در حال انجام کارهای مربوط به نظافت ساختمان بودم، بر سر افزایش میزان حقوق دریافتی با مقتول شروع به صحبت کردم که پس از دقایقی و در حالی که همسر مقتول در آن لحظه در خانه حضور نداشت، این موضوع باعث بالا گرفتن اختلاف و درگیری لفظی من با مقتول شد. در حالی‌که مقتول حاضر به افزایش حقوق من نشده بود و می‌خواست که مرا از خانه بیرون کند، شالی که بر روی سر وی قرار داشت را به دور گردنش انداختم و آنقدر فشار دادم که دیگر قادر به نفس کشیدن نبود. پس از آن، با سرقت وجوه نقد داخل خانه که از محل نگهداری آنها اطلاع دقیق داشتم به سرعت به محل کار اصلی خود رفتم و ضمن تسویه حساب با پیمانکار ساختمان، این محل را نیز ترک کردم اما پس از چند روز توسط ماموران دستگیر شدم.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.33282s, 18q