استقرار نظام حاکمیت بالینی ارتقای کیفیت خدمات درمانی

۱۳۹۱/۰۸/۲۹ - ۱۲:۰۸ - کد خبر: 60840

سلامت نیوز : معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری گفت: به دنبال مشکلات عدیده مراکز درمانی با اجرای حاکمیت بالینی چارچوب نسبتاً مناسبی در زمینه‌ی آموزش، پژوهش و خدمات بهداشتی و درمانی ایجاد می‌شود.

دکتر «محمود اخلاقی» گفت: سالانه ۲۵۰ هزار نفر از مردم جهان به علت اشتباهات پزشکی جان خود را از دست می‌دهند، بنابراین مدیریت و کاهش خطاهای پزشکی ضروریست.وی ادامه داد: حاکمیت بالینی برنامه جامعی است که ارتقای کیفیت در ارائه خدمات در مراکز بهداشتی و درمانی را به همراه دارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری با بیان این‌که ارائه خدمات جامع و مطلوب تنها مختص بیمارستان‌ها نیست، تصریح کرد: به علت وظیفه‌ی خطیر مراکز بهداشتی، درمانی در حوزه‌ی سلامت ارائه خدمات در این مراکز با حساسیت بیشتری دنبال می‌شود.

دکتر اخلاقی گفت: به دنبال مشکلات عدیده مراکز درمانی با اجرای حاکمیت بالینی چارچوب نسبتاً مناسبی در زمینه‌ی آموزش، پژوهش و خدمات بهداشتی و درمانی ایجاد می‌شود.وی ادامه داد: حاکمیت بالینی در دهه‌های اخیر در کشورهای پیشرفته نتایج قابل قبولی داشته و توانسته است سطح رضایت‌مندی مراجعان و پرسنل را تا حد چشمگیری ارتقاء ببخشد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، مشارکت پرسنل و حتی بیماران را از اصول اولیه حاکمیت بالینی برشمرد.دکتر اخلاقی کسب اطلاعات جامع در کوتاه‌ترین زمان، آموزش و مدیریت پرسنل را از دیگر اصول حاکمیت بالینی دانست و گفت: سال پیش بیمارستان تامین اجتماعی امام علی(ع) فرخشهر و بیمارستان آیت الله کاشانی شهرکرد به عنوان منتخبان جشنواره کشوری حاکمیت بالینی معرفی شدند.

وی ادامه داد: هم‌اکنون حاکمیت بالینی در همه‌ی بیمارستان‌های استان نهادینه شده تا شاهد عملکرد خوب همه‌ی پرسنل در اجرای حاکمیت بالینی باشیم.معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با بیان این‌که، نقش پژوهش در حاکمیت بالینی کم‌رنگ احساس می‌شود از حمایت همه جانبه‌ی دانشگاه از مقالات و طرح‌های پژوهشی خبر داد.

دکتر اخلاقی با اشاره به برخی مشکلات حوزه‌ی سلامت به ویژه کمبود امکانات و فضای فیزیکی افزود: با وجود این مشکلات هم‌چنان می‌توان خدمات مطلوبی ارائه کرد.به گفته‌ی وی، حاکمیت بالینی قالبی است که در آن با تکیه بر آخرین یافته‌های علمی، تجارب و پژوهش‌ها ارائه خدمات بهتر در حوزه سلامت سازماندهی می‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.75682s, 18q