بی توجهی به سالمندان اینبار در حوزه بهداشتی

۱۳۹۱/۰۸/۲۹ - ۱۲:۲۶ - کد خبر: 60843
بی توجهی به سالمندان اینبار در حوزه بهداشتی
سلامت نیوز : رئیس كمیته سلامت شورای شهر تهران گفت: شهرداری تهران در ایجاد سزویس های بهداشتی به گروه‌های خاص از جمله كودكان، معلولان و سالمندان توجه ویژه كند.

معصومه آباد در گفت‌وگو با ایلنا، با بیان اینکه شاید موضوع سرویس بهداشتی شاید از نظر فرهنگی موضوعی عقب افتاده باشد، افزود: سرویس‌های بهداشتی از ضروریات فضای شهری است و باید نسبت به جمعیت هر منطقه و محله با رعایت ساز و کارهای گروه سنی ایجاد شود.

وی با بیان اینکه در ساخت این سرویس‌ها باید به اطفال، معلولان و سالمندان توجه ویژه داشت، تصریح کرد: ‌برای حضور سالمند در فضای شهری باید به مسائل مختلف توجه کرد که نمونه آن سرویس بهداشتی است چراکه شرایط فیزیکی آن‌ها به گونه‌ایست که نمی‌تواند مدت زیادی را در فضای بیرون بدون برآورده کردن این نیازشان فعالیت کنند.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: دعوت از سالمندان بدون توجه و رفع نیاز آن‌ها در سرویس بهداشتی تقاضای بیهوده‌ای است، البته این نیاز در هر گروه سنی باید برطرف شود.آباد با اشاره به اینکه پیش از این تنها در پارک‌ها و فضای عمومی به ایجاد سرویس بهداشتی توجه می‌شد، گفت: شورای شهر در مصوبه‌ای از شهرداری تهران خواسته تا نیاز شهروندان را در این بخش حیاتی برآورده کند، به همین دلیل تعدادی سرویس بهداشتی در سطح شهر ایجاد شده که با تعداد و نیاز شهر مطابقتی نداشت.

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران با بیان اینکه تعداد سرویس‌های بهداشتی در مقایسه با ۴ سال گذشته ۴ برابر افزایش یافته است، خواستار توسعه بیشتر این سرویس‌ها شد.وی ادامه داد‌: خوشبختانه با تعریف ساز و کارهای ارتباطی، شهروندان نیازهای خود را در تمامی زمینه‌ها به شهرداری اعلام می‌کنند. هم‌اکنون ساختار ارتباط مردم با شهرداری و شورا منسجم شده و رسیدن به نقطه مطلوب است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.76037s, 19q