کاهش 8 درجه‌ای دما در کشور/ احتمال بارش برف و جاری شدن سیل

۱۳۹۱/۰۸/۲۹ - ۱۳:۱۲ - کد خبر: 60855
سلامت نیوز : مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی نسبت به جاری شدن سیلاب در حداقل 8 استان و کاهش تا 8 درجه‌ای دما در کشور هشدار داد.

عبدالرضا امیدوار شهری در گفتگو با مهر افزود: بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی با ورود سامانه جدید بارشی از عصر یکشنبه و طی روز دوشنبه در استانهای ایلام، خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه وبویراحمد بارش باران گاهی با رعدوبرق و وزش باد از شدت بیشتری برخوردار است.به گفته وی، از این رو در این مدت آب گرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل‌ها و ایجاد خسارت در برخی نقاط استانهای فوق پیش‌بینی می‌شود.

امیدوار اظهار داشت: این شرایط با شدت کمتر در استانهای کردستان، کرمانشاه و همدان نیز دور از انتظار نیست.مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی تصریح کرد:  در این مدت در ارتفاعات استانهای کردستان، کرمانشاه، لرستان، چهارمحال وبختیاری بارش بصورت برف است که می تواند سبب اختلال در تردد جاده‌ای شود.

وی افزود: از عصر دوشنبه و طی روز سه‌شنبه بارش باران با رعد و برق و وزش باد ابتدا در جنوب خوزستان و سپس در استانهای بوشهر و فارس از شدت بیشتری برخوردار است. از این رو در این مدت آب گرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن رودخانه ها و مسیل ها و ایجاد خسارت در برخی نقاط استانهای فوق پیش بینی می شود. طی این مدت خلیج فارس نیز مواج است.به گفته مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه دمای هوا در استان‌های واقع در نیمه غربی و شمال شرق کشور بین 4 تا 8 درجه کاهش می‌یابد.

امیدوار تاکید کرد: بر این اساس در روز یکشنبه با ریزش هوای سرد به شمال غرب برای سواحل غربی دریای خزر بارش باران پیش‌بینی می‌شود. از طرفی در بعدازظهر روز یکشنبه با ورود یک سامانه بارشی به غرب کشور بتدریج برای برخی از نقاط غربی و جنوب غرب بارش باران گاهی همراه با رعد وبرق و وزش باد رخ خواهد داد و بتدریج در روز دوشنبه این سامانه بارشی تمامی نیمه غربی را در بر خواهد گرفت.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور گفت: طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه بیشترین میزان بارش در مناطق جنوب غرب، غرب،جنوب و دامنه های مرکزی و جنوبی زاگرس خواهد بود و در مناطق سردسیر و ارتفاعات بارش برف نیز رخ خواهد داد. از سوی دیگر در روز سه‌شنبه بارش به استان‌های شرقی کشور نیز خواهد رسید.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.18013s, 18q