نیم ساعت پیاده روی، بهترین شیوه پیشگیری از عوارض دیابت است

۱۳۹۱/۰۹/۰۳ - ۱۰:۵۸ - کد خبر: 61126
سلامت نیوز: بیماران دیابتی باید حداقل نیم ساعت پیاده روی را در برنامه روزانه خود داشته باشند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت؛  دکتر پژمان شفی خانی ، کارشناس دیابت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان این مطلب، گفت: یک بیمار دیابتی باید برای داشتن زندگی سالم، چند قضیه را با هم در نظر داشته باشد که الگوی زندگی سالم در کنار کنترل منظم قند خون و داشتن فعالیت بدنی مناسب از جمله آنها می باشد.

دکتر پژمان شفی خانی افزود: الگوی زندگی سالم چند شاخه دارد که یکی تغذیه مناسب می باشد که در این زمینه کارشناسان تغذیه بهترین راهنما هستند و دیگری فعالیت بدنی مناسب است.

وی اظهار داشت: فعالیت ورزشی که بیمار دیابتی باید داشته باشد حداقل روزی نیم ساعت پیاده روی با شدت متوسط و کمی بیشتر است.

دکتر شفی خانی بیان کرد: در صورتیکه بیمار دیابتی به عوارض قلبی دچار شده باشد، میزان فعالیت وی باید متناسب با نظر پزشک متخصص باشد.

وی گفت: پیاده روی مستمر در کنار رژیم غذایی مناسب از تجمع چربی دور شکمی جلوگیری می کند، زیرا در صورت ابتلا به چربی دور شکمی، کار انسولین در بدنشان کاهش پیدا می کند و موجب بالا رفتن قند خون در بدن می شود.

دکتر شفی خانی تصریح کرد: افزایش قند خون موجب آسیب به ارگان های مختلف مانند چشم و نابینایی ، قلب و بروز سکته های قلبی ، آسیب به اعصاب پیام آور از اندام ها در نهایت عفونت اندام ها بویژه پا که گاهی منجر به قطع پا می شود، خواهد شد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.32758s, 18q