ورزش، خستگی مرتبط با سرطان را كاهش می‌دهد

۱۳۹۱/۰۹/۰۳ - ۱۱:۰۷ - کد خبر: 61130
سلامت نیوز: انجام فعالیت‌های ورزشی هوازی به تسكین خستگی مرتبط با سرطان‌ها كمك می‌كند.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، محققان با بررسی 28 مطالعه انجام شده روی افراد مبتلا به سرطان پستان و دارای تومورهای جامد دریافتند كه انجام ورزش‌های هوازی مانند پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری در طول دوره درمان و پس از آن مزایای مؤثری در كاهش خستگی وابسته به این سرطان و درمان‌های حاصل از آن دارد.

براساس این گزارش محققان افزودند: اگرچه در گذشته افراد مبتلا به خستگی مرتبط با سرطان‌ها به استراحت توصیه می‌شدند اما تحقیقات جدید نشان می‌دهد داشتن دوره‌های طولانی مدت عدم فعالیت می‌تواند منجر به كم‌كاری ماهیچه‌ها و تقویت خستگی شود در حالی كه ایجاد توازن میان فعالیت‌های فیزیكی به كاهش خستگی كمك می‌كند.

نتایج دیگر این مطالعه افزود: خستگی از عوارض شایع و بالقوه طولانی مدت انواع سرطان‌ها و روش‌های به كار گرفته برای درمان آنهاست كه ممكن است برای سال‌ها و یا ماه‌ها طول بكشند و باعث كاهش تمایل افراد برای ادامه درمان شود و طبق این مطالعه بهره‌گیری از انجام ورزش‌های هوازی به طور خاص می‌تواند به عنوان اجزای یك استراتژی جهت مدیریت خستگی در طول درمان و پس از آن مفید باشد.

به گفته محققان البته برای درك این كه چگونه افزایش دفعات و مدت زمان ورزش‌های هوازی می‌تواند در سركوب خستگی در بیماران مبتلا به سرطان مفید باشد و همچنین درخصوص تأثیرات آنها بر نوع سرطان‌ها باید تحقیقات بیشتری صورت گیرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.07389s, 18q