آیا هر فراموشی آلزایمر است

۱۳۹۱/۰۹/۰۵ - ۰۸:۵۳ - کد خبر: 61155
آیا هر فراموشی آلزایمر است
سلامت نیوز: اختلال فراموشی اختلال حافظه کوتاه مدت است در صورتی که آلزایمر اختلال عملکرد مغزی است که به تدریج توانایی های ذهنی بیمار تحلیل می رود.

دکتر الهام رامش روانشناس در گفتگو با باشگاه خبرنگاران در مورد آیا هر فراموشی آلزایمر است چنین گفت: اختلال فراموشی، اختلال حافظه کوتاه مدت است که همراه با اختلالات چشمگیر کار کردهای شناختی نباشد. ویژگی اصلی این اختلال مختل شدن حافظه ی کوتاه مدت است که دراین مواقع حافظه ی بلند مدت و دور مختل نمی شود.

این اختلال در بعضی از بیماران که کارایی شغلی و یا مشغله های زندگی بالایی دارند به قدری است که گاها جهت یابی زمان ومکان و یا اسامی را فراموش می کنند.

اگر این فراموشی با اختلال هوشیاری توام باشد تشخیص دلیروم مطرح می شود و در این مواقع است که کم کم بحث آلزایمر را پیش می گیریم.

او ادامه داد: آلزایمر یک نوع اختلال عملکرد مغزی است که به تدریج توانایی های ذهنی بیمار تحلیل می رود ، بارزترین تظاهر زوال عقل مختل شدن حافظه بلند مدت است که به تدریج خاطرات قدیمی در ذهن دچار آسیب می شود و یا بیمار پاسخ سوالی که چند لحظه قبل پرسیده است فراموش می کند و مجدد همان را سوال می کند.

رامش گفت: علل مهم بیماری آلزایمر عبارتند از: کمبود ویتامین، هیپوگلسمی، هیپوکسی، تشنج ها، درمان با الکتروشوک و بیماری ام اس است.
وی افزود: در مان برای این بیماری وجود ندارد و بهترین کمکی که می شود به این بیماران کرد اقدامات حمایتی و درمان و کنترل علت ایجاد کننده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.25426s, 18q