راه‌های حفظ زیبایی هنگام سرماخوردگی‌های فصلی و آنفلونزا

۱۳۹۱/۰۹/۰۵ - ۰۹:۱۱ - کد خبر: 61158
راه‌های حفظ زیبایی هنگام سرماخوردگی‌های فصلی و آنفلونزا
سلامت نیوز: سرماخوردگی‌های فصلی امری اجتناب‌ناپذیر است اما داشتن چهره بیمار امری اجباری نیست. چرا که به واسطه رعایت نکات ذیل می‌توان حتی در صورتی که حس خوبی ندارید،‌ بسیار سالم و سرحال به نظر برسید.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا،‌ بر اساس اعلام پایگاه خبری اینترنتی "ریدرز دایجست"، با رعایت نکته‌های کوچک در هنگام بیماری،‌ به ویژه در هنگام سرماخوردگی‌های فصلی و آنفلونزا می‌توان چهره‌ای شاداب داشت که برخی از نکاتی که در این راه مفید به نظر می‌رسند عبارتند از:

- استفاده از دستمال مناسب؛


در هنگام آبریزش بینی استفاده از دستمال مرطوب و نرم به شما کمک می‌کند تا از التهاب پوستی بینی و قرمزی آن جلوگیری شود. چرا که ناچار هستید به طور مداوم از دستمال کاغذی استفاده کنید پس سعی کنید از نوع مناسب و لطیف آن و ترجیحا انواع مرطوب آن استفاده کنید.

- حفظ رطوبت بدن


به هنگام بیماری معمولا بدن شما با کمبود آب مواجه است که این مساله را می‌توان از روی ظاهر پوست تشخیص داد. بدین منظور و برای جلوگیری از خشک به نظررسیدن پوست، در هنگام صبح و شب از مرطوب‌کننده‌های پوستی استفاده کنید. این مساله همچنین فواید دیگری نیز دارد. از جمله این که پوست شما را از سائیده‌شدن ناشی از استفاده دستمال‌های بهداشتی در هنگام آبریزش بینی محافظت می‌کند.

- به چشمانتان چای بدهید!


اگر چشمانتان به علت التهاب و گرفتگی رگ‌ها دچار تورم و قرمزی شده‌اند، استفاده از 2 عدد چای کیسه‌ای توصیه می‌شود. بدین صورت که پس از استفاده از چای کیسه‌ای،‌ اجازه دهید کیسه‌های چای سرد شوند و سپس آنها را 15 دقیقه روی چشمهایتان قرار دهید. تاثیر این کار روی رفع ورم چشم شگفت‌انگیز است.

- پوست خود را گرم نشان دهید؛


اگر رنگ پریده به نظر می‌رسید پس بایستی کمی رنگ به صورتتان بیفزایید! با استفاده از کرم پودرهای با پایه رنگ گرم و برنزه چهره خود را سالم‌تر نشان دهید.

- لبهایتان را درخشان و لطیف کنید


در هنگام سرماخوردگی و کم‌آبی بدن،‌ لبهایتان به شدت ترک خورده به نظر می‌رسند. برای رفع این ترک‌ها و خشکی لب‌ها، یک دستمال آغشته به آب گرم روی لبهایتان بمالید و سپس با یک پماد چرب کنید.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.25166s, 18q