راه اندازي بيمه نظام آسايش ويژه جامعه پزشكي

۱۳۸۶/۰۵/۱۸ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 6124
راه اندازي بيمه نظام آسايش ويژه جامعه پزشكي

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دكتر سيد شهاب الدين صدر امروز در مراسم تقدير از خبرنگاران با اشاره به اين كه كليه پزشكان فاقد پوشش بيمه‌اي و دفترچه بيمه شامل بيمه نظام آسايش مي‌شوند، گفت: راه اندازي اين بيمه به دور از هر گونه اهداف اقتصادي و تجاريست.

وي با بيان اين كه هيچ ممنوعيتي در خصوص تبليغاتي با هدف اطلاع رساني شفاف وجود ندارد، ادامه داد: اما ادعاهاي خاصي در قالب تبليغات گمراه كننده از سوي برخي افراد فاقد صلاحيت عنوان مي‌شود كه به انحراف اذهان عمومي منجر مي‌شود. از اين رو بايد چارچوب خاصي تعريف و تبليغات بر آن اساس صورت پذيرد.

صدر اطلاع رساني شفاف را شايسته جامعه پزشكي و مورد قبول همه نقاط دنيا برشمرد و افزود: اما بايد جلوي تبليغات گمراه كننده و ادعاهاي غلط و نادرست افراد گرفته ‌شود.

صدر در خصوص موضع سازمان نظام پزشكي در برابر انرژي درماني با اشاره به وجود طب مكمل و آلترناتيو مديسين در دنيا، در ادامه توضيح داد: برخي كشورها به شيوه طب سوزني، هوميوپاتي (درمان با هم جنس) در مقابل آلوپاتي (درمان با ضد) به درمان مي‌پردازند.

وي پرداختن به اين شيوه‌هاي درماني را منوط به گذراندن دوره‌هاي آموزشي براي كسب مهارت عنوان كرد و افزود: طب مكمل در دنيا رو به گسترش است.

رييس سازمان نظام پزشكي كشور، استفاده از گياهان دارويي را بخشي از طب مكمل عنوان كرد و يادآو رشد: هر روش درماني كه به لحاظ كلاسيك و علمي مورد تاييد وزارت بهداشت باشد ادامه فعاليت آنان ممنوع نيست. اين در شرايطي است كه هم اكنون مدارك علمي هم براي تاييد انرژي درماني از سوي وزارت بهداشت ارائه نشده است.

صدر در ادامه با بيان اين كه گروه‌هاي مختلف حرفه‌اي داراي شرح وظايف مشخصي هستند، گفت: هر رشته تخصصي و فوق تخصصي در محدوده اختيارات قانوني كه آموزش ديده‌اند مجاز به فعاليت هستند.

وي با اشاره به همپوشاني چندين رشته فوق تخصصي جراحي پلاستيك، گوش و حلق و بيني و جراحان فك و صورت در انجام عمل رينوپلاستي (زيبايي بيني) در خاتمه توضيح داد: سپتوپلاستي (جراحي با هدف اصلاح تيغه بيني) در حيطه وظايف جراحان گوش، حلق و بيني قرار دارد. حال آن كه در انجام رينوپلاستي (زيبايي بيني) توسط جراحان فك و صورت محل اختلاف است و بايد وزارت بهداشت با در نظر گرفتن محتواي متون آموزشي رشته‌هاي مختلف در اين خصوص اعلام نظر كند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.35041s, 18q