اجرای فاز سوم اعطای برچسب اصالت تا پایان سال جاری

۱۳۹۱/۰۹/۰۷ - ۱۰:۳۱ - کد خبر: 61260

سلامت نیوز : معاون سازمان غذا و دارو از اجرای فاز سوم کنترل محصولات آرایشی و بهداشتی در سطح بازار و عرضه تا پایان سال خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دکتر بهروز جنت، با اعلام این خبر اظهار داشت: در فاز سوم این طرح که تا در پایان سال اجرایی خواهد شد همکاران سازمان غذا و دارو وارد سطح بازار و عرضه می‌شوند و تمام کالاها را کنترل می کنند تا هیچ فرآورده و محصولی بدون برچسب اصالت و سلامت در دسترس مردم قرار نگیرد.

وی افزود: تمام فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی از سال 90 ملزم شدند که برچسب اصالت و سلامت را از وزارت بهداشت دریافت کنند و در حال حاضر هیچ کالایی از مبادی رسمی وارد کشور نمی شود مگر این که برچسب اصالت و سلامت را دریافت کرده باشد.

معاون سازمان غذا و دارو تصریح کرد: در فاز دوم همکاران ما وارد انبارهای شرکت های دارویی شده و به تمام کالاهایی که از گذشته در انبار شرکت‌ها موجود بوده برچسب اصالت اعطا کردند.

وی همچنین در خصوص تأثیر اجرای این طرح در جلوگیری از پدیده قاچاق گفت: این برچسب‌ها به نوعی مردم را در تشخیص محصولات سالم و مجاز راهنمایی می کند. مردم باید توجه داشته باشند که اگر محصولی برچسب اصالت نداشته باشد از خریداری آن محصول خودداری کنند، این امر باعث می شود که یک مبارزه مردمی با پدیده قاچاق صورت گیرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.90446s, 18q