احمدي نژاد از بخشهاي مختلف پژوهشكده رويان بازديد كرد

۱۳۸۶/۰۵/۱۸ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 6132
احمدي نژاد از بخشهاي مختلف پژوهشكده رويان بازديد كرد

به گزارش سلامت نیوز به نقل ازايرنا،در جريان اين بازديد مسئولان پژوهشكده رويان توضيحات لازم را در خصوص فعاليتها و برنامه‌هاي پژوهشكده به رئيس جمهوري ارائه كردند.

قرار است احمدي نژاد پس از بازديد از پژوهشكده رويان در جمع محققان، انديشمندان و كاركنان اين پژوهشكده سخنراني كند.

تقدير از خانواده شهدا و جهادگران نمونه جهاد دانشگاهي از ديگر برنامه‌هاي رئيس جمهور در جريان حضور در پژوهشكده رويان است.

پژوهشكده رويان در سال ‪ ۱۳۷۰‬به عنوان مركز جراحي محدود با هدف درمان ، پژوهش و آموزش ناباروري افتتاح شدو در سال ‪ ۱۳۷۷‬مجوز مركز تحقيقات علوم سلولي را از شوراي گسترش دانشگاههاي علوم پزشكي وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشكي دريافت كرد.

اين پژوهشكده فعاليت‌هاي پژوهشي و آموزشي و نيز درماني خود را در قالب شش گروه پژوهشي جنين شناسي ، ناباروري مردان، ناباروري زنان ، ژنتيك توليدمثل، اپيدميولوژي و بهداشت باروري و نيز سلولهاي بنيادي انجام مي‌دهد.

تلاش براي تبديل كردن سلول‌هاي معمولي به سلول‌هاي بنيادي، تمايز سلول‌هاي بنيادي به سلول‌هاي "انسولين ساز، كبدي و سلولهاي عصبي"، تمايز سلول‌هاي بنيادي مغز استخوان افراد بزرگسال به سلول‌هاي استخواني و غضروفي با هدف نهايي درمان ضايعات استخوان و غضروف (از جمله بيماري آرتروز)، شبيه‌سازي با استفاده از سلولهاي غيرجنيني كه در عمل با شبيه‌سازي گوسفند رويانا با موفقيت توام شده است، تلاش براي استفاده از شبيه‌سازي در درمان بيماري‌هايي كه ناشي از عملكرد بد سلولي است و توليد شير حاوي پروتئين‌هاي مورد نياز انساني مانند انسولين از جمله طرح‌هايي است كه در بخش پژوهشي پژوهشكده رويان اجرا شده يا در دست اجراست.

"بانك خون بند ناف" نيز كه‌از بخش‌هاي‌مهم پژوهشكده رويان است.

خون بند ناف نوزاد يكي از منابع غني سلول‌هاي بنيادي است و نگهداري آن مي تواند به درمان بيماريهاي صعب العلاجي‌كه ممكن است نوزاد يا خانواده اش يا افراد ديگري در جهان در آينده به آن مبتلا شوند و با سلولهاي بنيادي خون بند ناف قابل علاج است كمك كند.


 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.6102s, 19q