پوشش امدادی ۱۴۰ گردنه برف‌گیر در طرح امداد زمستانی

۱۳۹۱/۰۹/۰۸ - ۱۶:۰۶ - کد خبر: 61437

سلامت نیوز : محمود مظفر در گفت‌وگو با فارس در مورد آغاز طرح امداد زمستانی اظهار داشت: طرح امداد زمستانی از 20 آذر همزمان با طرح زمستانی پلیس راه شروع می‌شود و مجموعه نیروهای امدادی، پایگاه‌ها، تجهیزات و امکانات سازمان امداد و نجات نسبت به سال گذشته 33 درصد افزایش دارد.

وی افزود: 140 گردنه برفگیر و خطرناک و مسیر‌هایی که در سال‌های قبل مشکل داشته‌اند شناسایی شده که 56 پایگاه را در این راستا مجهز کرده‌ایم.به گفته مظفر بقیه گردنه‌ها با بهره‌گیری از پایگاه‌های سیار و تیم‌های آماده در شعب پوشش داده می‌شود.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال‌‌احمر از اضافه شدن یکسری تجهیزات انفرادی خاص برای امدادگران خبر داد و گفت: کفش و لباس‌های مخصوصی برای امداد‌گران در نظر گرفته‌ایم تا بتوانند خدمات بهتری را در برف و کولاک زمستانی ارائه کنند.

وی تصریح کرد: همچنین جیره‌های خشک شامل بادام، پسته، خرمای فشرده و گردو در بسته‌های آماده شده تا به ماشین‌هایی که در راه مانده‌اند یا در مواقع اسکان‌های اضطراری و برف و کولاک به در راه ماندگان بدهیم تا مواد مغذی افراد از این طریق تأمین شود.

اضافه شدن 18 فروند بالگرد در مسیرهای مختلف و صعب‌العبور خبر دیگری است که مظفر به آن اشاره کرد و افزود: خودروهای چندمنظوره عملیات با نام آرگو در گردنه‌های برفگیر و مسیرهای خطرناک نیز مستقر شده است.

وی اظهار داشت: موتور آمبولانس‌ها که به تجهیزات درمانی و امکانات کامل مجهز هستند نیز امسال به مجموعه امداد زمستانی اضافه می‌شود تا بتوانیم خدمات کامل‌تری را ارائه کنیم. همچنین تیم‌های مخصوص واکنش سریع با نام «ایثار» آموزش‌های لازم را برای مواقع اضطراری و برف و یخ فراگرفته‌اند تا بتوانیم در مواقع بحرانی به موقع وارد عمل شویم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.95608s, 18q