روستاییان محصولات لبنی خود را به کارخانه‌های لبنی تحویل دهند

۱۳۹۱/۰۹/۰۹ - ۱۳:۳۵ - کد خبر: 61462

سلامت نیوز : معاون مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت گفت: روستاییان محصولات لبنی را به کارخانه های فرآورده های لبنی تحویل دهند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دکتر محمود نبوی با اشاره به سوء برداشت برخی از رسانه از صحبت های رییس جمهور در خصوص اشتغال روستاییان که عنوان کرده بود روستاییان می توانند محصولات صنعتی و صنایع دستی خود را مستقیما در بازار به فروش برسانند، گفت: برخی از رسانه ها در این زمینه دچار سوء برداشت شده و تصور کردند که محصولات لبنی نیز شامل این محصولات می شود.

وی با تأکید بر این که استفاده از محصولات لبنی بدون پاستوریزاسیون منجر به تب مالت می شود و حذف این بیماری در دام های کشور کار بسیار سختی است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر کارخانه های متعدد محصولات لبنی پاستوریزه در کشور فعالیت می کنند و ملزم به تحویل شیر و محصولات لبنی پاستوریزه به مردم هستند.

معاون مرکز مدیریت بیماری های واگیر تصریح کرد: این امر باعث شد که در سال‌ها 65 و 66 که میزان ابتلا به بیماری تب مالت در کشور که 90 تا 100 هزار مورد گزارش شده بود به 10 هزار مورد کاهش پیدا کند.دکتر نبوی خاطرنشان کرد: محصولات لبنی باید مانند گذشته به کارخانه های محصولات لبنی تحویل داده شوند تا فرآیند پاستوریزاسیون روی آن انجام شود با این کار می توان از ابتلا به بیماری تب مالت جلوگیری کرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.56316s, 18q