مانعی برای استقرار برنامه پزشک خانواده در کشور وجود ندارد

۱۳۹۱/۰۹/۰۹ - ۱۳:۳۹ - کد خبر: 61464

سلامت نیوز : معاون درمان وزارت بهداشت گفت: هیچ مانعی برای استقرار برنامه پزشک خانواده در کشور وجود ندارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دکتر سید حسن امامی رضوی در حاشیه نخستین کنگره ملی آموزش بیمار و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه اجرای برنامه پزشک خانواده در حال پیگیری و اجرای کامل است افزود: برنامه پزشک خانواده طرح جامعی است که با همکاری وزارتین بهداشت، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان‌های بیمه‌گر در حال انجام است بطوریکه همه سازمان‌ها در استقرار آن همکاری جدی دارند.

وی در ادامه با بیان اینکه جمعیت‌های تحت پوشش برنامه پزشک خانواده مشخص شده‌اند اضافه کرد: برنامه پزشک خانواده با قوت در چند استان کشور در حال انجام است به طوری که قراردادها بسته شده و جمعیت‌های تحت پوشش مشخص شده‌اند.

معاون درمان وزارت بهداشت همچنین با بیان اینکه برای استقرار برنامه پزشک خانواده بودجه 4000 میلیارد تومان در یک سال تعیین شده است گفت: بودجه 4000 میلیارد تومان برای استقرار برنامه پزشک خانواده در کشور برای یک سال تعیین شد، اما چون این بودجه تقسیم شده و بخشی از آن تامین شده، برنامه پزشک خانواده در چند استان مستقر شد و در صورت تامین اعتبار در باقی دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز گسترش می‌یابد.

دکتر امامی رضوی ادامه داد: در آینده نزدیک و با توجه به اینکه بر اعتبارات افزوده می‌شود، استان‌های دیگر نیز به تدریج برنامه پزشک خانواده را به اجرا درخواهند آورد.

معاون وزیر بهداشت در پایان با بیان اینکه هیچ مانعی برای استقرار برنامه پزشک خانواده در کشور وجود ندارد خاطر نشان کرد: مطابق دستور ریاست جمهوری، مهلت استقرار برنامه پزشک خانواده دو ساله بود، اکنون یک سال و چهار ماه از این بازه زمانی می‌گذرد و ما هشت ماه دیگر برای استقرار کامل این برنامه فرصت داریم که البته تنها باید اعتبارات جزئی اختصاص یابد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.14035s, 18q