تحقیقات جدید در آمریکا نشان داد

ویتامین D پوسیدگی دندان را کاهش می دهد

۱۳۹۱/۰۹/۱۰ - ۱۰:۱۲ - کد خبر: 61499
سلامت نیوز: تحقیقات جدید در آمریکا حاکی است که ویتامین D می تواند احتمال پوسیدگی دندانها را کاهش دهد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، گروهی از محققان دانشگاه واشنگتن در آمریکا به اطلاعات جدید و قابل توجهی درباره ویتامین D دست یافتند.

 تحقیقات این محققان نشان داد: ویتامین D می تواند احتمال پوسیدگی دندانها را کاهش داده و عمر تقریبی آنها را تا حد امکان طولانی تر کند.

این تحقیقات شامل اجرای بیش از 24 آزمایش کلینیکی از بیش از 3000 هزار کودک در تعدادی از کشورهای جهان بود. این کودکان بین 2 تا 16 سال سن داشتند. این آزمایش ها قدرت ویتامین D در کاهش احتمال پوسیدگی دندان به میزان 50 درصد را نشان داد.

به گزارش نشریه "Nutrition Reviews"، پزشکان و محققان اخیرا همچنین دریافته اند که ویتامین D می تواند به درمان سل کمک کند و مصرف آن احتمال ابتلای بیماران دیابتی به انسداد شریانها را کاهش می دهد.

محققان‌ آمریکایی براساس تحقیقات جدید خود اشاره کرده اند که ویتامین D چه بسا می تواند بدتر شدن ریه افراد سیگاری را به تاخیر بیاندازد.

درهمین حال، محققان سوئیسی به این نتیجه رسیده اند که استفاده بیشتر از ویتامین D از شکستگی استخوان در زنان مسن جلوگیری می‌کند.

ویتامین D از ویتامین‌های لازم برای بدن و محلول در چربی است که به رشد و استحکام استخوان‏ها از طریق کنترل تعادل کلسیم و فسفر کمک می‌کند.

این ویتامین با ایجاد افزایش جذب فسفر و کلسیم از روده‌ها و کاهش دفع از کلیه به متابولیسم استخوان‌ها کمک می‌کند و همچنین از طریق ترجمه ژنهای هسته سلول به رشد سلول کمک می‌کند.

منبع اصلی دریافت این ویتامین به جز منابع گیاهی مثل غلات و حیوانی مثل ماهی ساردین و شیر، نور آفتاب است به طوری که 10 تا 20 دقیقه ماندن در زیر نور آفتاب، نیاز روزانه بدن انسان به این ویتامین را تامین می‌کند و کمبود این ویتامین همچنین باعث پوکی استخوان در کهنسالی می‌‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.58697s, 18q