هشدار اورژانس کشور نسبت به افزایش موارد مسمومیت با مونوکسید کربن نسبت به سال گذشته

۱۳۹۱/۰۹/۱۱ - ۱۵:۰۹ - کد خبر: 61569

سلامت نیوز : رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی نسبت به افزایش موارد مسمومیت با گاز مونوکسید کربن در سال جاری نسبت به سال گذشته هشدار داد.

دکتر غلامرضا معصومی در گفت‌وگو با (ایسنا)، گفت: متاسفانه اخبار ویژه‌ای که در بحث حوادث ویژه دریافت می‌کنیم حاکی از آن است که در حوزه مسمومیت با گاز CO به نظر می‌رسد تعداد موارد مسمومیت‌ها در سال جاری در حال زیاد شدن است.

وی گفت: متاسفانه امسال آمار و ارقام خوبی در این زمینه نداشته‌ایم، با وجود آنکه سعی شده در بخش‌های مختلف خبری درباره این موضوع آموزش‌های لازم ارائه شود و پیگیری‌های لازم نیز در این زمینه انجام شود، اما آمارها چندان خوشایند نیست. از همین الان درخواست داریم به این موضوع توجه ویژه داشته باشند.

معصومی ادامه داد: هر اتفاقی که بیش از پنج مصدوم یا درگیر داشته باشد، به صورت سیستم آنلاین و لحظه‌ای به ما گزارش می‌شود. این آمارها از طرف مرکز عملیات هدایت بحران مخابره می‌شوند و تعداد این موارد نسبت به سال گذشته بیشتر شده است.

رییس اورژانس کشور افزود: از جمله در چند روز مربوط به مراسم تاسوعا و عاشورا که مردم به دلیل سرمای هوا به ویژه در مناطق سردسیر، در مکان‌های سرپوشیده حضور داشته‌اند، متاسفانه بحث مسمومیت با گاز مونوکسید کربن به صورت دسته‌جمعی را داشتیم. مجددا از همین الان درخواست می‌شود که به توصیه‌های اورژانس کشور در این زمینه توجه داشته باشند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.99289s, 18q