قانون جدید استرالیا برای مبارزه با استعمال دخانیات

۱۳۹۱/۰۹/۱۲ - ۱۶:۰۷ - کد خبر: 61683

سلامت نیوز : استرالیا پیشگام اجرای قانون تولید سیگار با پاکت‌های ساده و بدون آرم با هدف مقابله با استعمال دخانیات شده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ با اجرای این قانون تولیدکنندگان سیگار موظفند محصولاتشان را با پاکت‌های ساده و بدون آرم و نشان تولید کنند.با اجرای قانون جدید از این پس شرکت‌ها برای بسته بندی محصولات خود باید از پاکت‌هایی به رنگ سبز زیتونی و با ظاهری یکنواخت و غیرشکیل استفاده کننده که فقط درج عکس‌ها و شعارهای هشدار دهنده از تاثیرات منفی سیگار بر سلامت انسان بر روی آنها مجاز است.

این قانون که سال گذشته میلادی تصویب و بعدها به تایید دیوان عالی استرالیا رسیده از ابتدای ماه جاری (دسامبر) در استرالیا اجرا شده و به موجب آن تولید کنندگان سیگار از چاپ نام و لوگوی شرکت خود بر روی پاکت سیگار منع شده‌اند.این شرکت‌ها فقط اجازه دارند که نام شرکت خود را با حروف ریز در زیر پاکت سیگار چاپ کنند.

تانیا پلیبرسک،‌ وزیر سلامت استرالیا در این باره اظهار داشت: این آخرین نفس‌های یک صنعت رو به زوال است.یکی از اعضای گروه مبارزه با مصرف دخانیات نیز با استقبال از این قانون می‌گوید: پاکت‌های ساده و بدون آرم در واقع هویت را از این بسته‌ها گرفته‌اند.

مقامات استرالیایی امیدوارند که بسته بندی‌های ساده‌تر باعث کاهش افراد سیگاری در جامعه شوند اما از سوی دیگر شرکت تولید سیگار این قانون را به چالش کشیده‌اند و معتقدند که حذف نشان شرکت‌ها باعث کاهش چشمگیر سود خواهد شد و می‌تواند به تولید سیگارهای تقلبی منجر شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.28452s, 18q