جلوگیری از افزایش قیمت دارو / تسریع در اسکان زلزله‌زدگان آذربایجان شرقی

۱۳۹۱/۰۹/۱۲ - ۱۶:۲۲ - کد خبر: 61710

سلامت نیوز : نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تذکرات کتبی خود تسریع در اسکان زلزله‌زدگان آذربایجان شرقی، لزوم رعایت بند شش و هفت قانون بودجه 91 در مورد الزام بانک‌ها به دریافت حداکثر 10 درصد اعتبارات اسنادی به صورت نقدی، بازنگری در نرخ تضمینی برگ سبز چای،‌ تامین داروهای کمیاب، جلوگیری از افزایش قیمت دارو و تسریع در تکمیل فازهای پارس جنوبی و ... را از مسوولان اجرایی خواستار شدند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ متن این تذکرات که توسط جواد جهانگیرزاده عضو هیات رییسه مجلس قرائت شد به شرح زیر است:

-محمدی نماینده قزوین به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: تخصیص حداقل 50 سهمیه از پزشکان مشمول خدمات پزشکان به استان قزوین.

-جدگال نماینده چابهار به رییس‌جمهور: عدم سکونت دائم مدیر،‌معاونان و خانواده مذکور در منطقه آزاد و صنعتی شهرستان چابهار.

-موسوی لارگانی نماینده فلاورجان به وزیر امور اقتصادی و دارایی: تسریع در تاسیس شعبه بانک ملی ایمان‌شهر فلاورجان، به وزیر کشور: تذکر به استاندار اصفهان در مورد رفتار نامناسب با رییس‌ مجلس در سفر به استان اصفهان.

-طبیب‌زاده نماینده تهران به وزیر نیرو: کیفیت نامطلوب آب شرب به شهر جدید پرند، به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: توضیح در خصوص علت عملکرد نامناسب موسسه نشرآور ، به وزیر امور خارجه توضیح در خصوص علت شرکت در افتتاحیه کنفرانس حقوق بشر برگزار شده در مرکز آموزش و پژوهش وزارتخانه.

-اربابی نماینده ایرانشهر به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: تسریع در پرداخت کمک‌های مالی و انجمن‌های هنری شهرستان ایرانشهر.

-بیگلری نماینده سقز و بانه به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: بروز تخلفات گسترده در آزمون استخدامی شرکت مخابرات استان گلستان.

-رحماندوست نماینده تهران به وزیر کشور: جلوگیری از تردد موتورسواران در پیاده‌روها و پارک‌ها و خیابان‌های ورود ممنوع.

-هاشمی نخل ابراهیمی نماینده میناب به وزیر راه و شهرسازی: تسریع در اتمام طرح احداث پل‌های زیارت‌علی و آبدان از مصوبات سفرهای هیات وزیران به هرمزگان.

-موسوی نماینده لامرد به وزیر جهاد کشاورزی: تسریع در پرداخت حق بیمه خشکسالی به کشاورزان این شهرستان.

-یحیی‌زاده نماینده تفت و میبد به وزیر امور خارجه : اقدام لازم جهت برگزاری اجلاس ویژه سازمان کنفرانس اسلامی جهت بررسی جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در غزه ، به وزیر بهداشت : تسریع در تامین داروهای کمیاب و جلوگیری از افزایش قیمت دارو.

-قادرمرزی نماینده قروه به وزیر کشور: لزوم اعلام استان کردستان به عنوان استان مواجه با خشکسالی در سال 1390 .

-قاضی‌پور ، جهانگیرزاده و اکبریان نمایندگان ارومیه و کرج به وزیر صنعت ، تجارت : تسریع در اجرای تعهدات شرکت‌های وابسته به وزارتخانه صنعت ، معدن و تجارت در طرح‌های پارس‌جنوبی، به وزیر امور اقتصادی و دارایی: تسریع در باز کردن ال‌سی‌ طرح احداث خط چهار راه‌آهن شهری تهران. به رییس‌جمهور: صدور تسریع در پرداخت بودجه تخصیصی به شهرداری تهران در قوانین برنامه پنج ساله پنجم توسعه و بودجه 91 ، به وزیر نفت: تسریع در تکمیل فازهای پارس جنوبی عسلویه.

-ندیمی نماینده لاهیجان به وزیر جهاد کشاورزی و صنعت ، معدن و تجارت: بازنگری در نرخ تضمینی برگ سبز چای به وزیر آموزش و پرورش ، تسریع در تامین بودجه مدارس شبانه‌روزی به رییس‌جمهور ، صدور دستور اصلاح نرخ و میزان خرید محصولات کشاورزی.

-سبحانی‌نیا نماینده نیشابور به وزیر کشور: تسریع در ابلاغ مصوبه استانی هیات وزیران در خصوص ارتقای بخش‌های میان‌جلگه به شهرستان.

-عارفی نماینده جیرفت به رییس‌جمهور: صدور دستور توجه به جاذبه‌های گردشگری شهرستان‌های جیرفت.

-نعمتی نماینده اسدآباد به وزیر راه وشهرسازی: تسریع در اقدام لازم جهت اصلاح گردنه اسدآباد.

-بیگی نماینده میاندوآب به وزیر نیرو: تسریع در صدور مجوز احداث تامین برق برای چاه‌های کشاورزی شهرستان‌های میاندوآب ،‌ شاهین‌دژ به وزیر جهاد کشاورزی: استمحال وام کشاورزان این منطقه با توجه به خشکسالی.

-محمدزاده نماینده درگز به وزیر بهداشت:‌ تسریع در تامین دستگاه سی‌تی‌اسکن بیمارستان امام خمینی درگز، به وزیر امور اقتصادی و دارایی : تسریع درتامین دستگاه Xray گمرک لطف‌آباد درگز.

-نکو نماینده رباط‌کریم به وزیر ورزش و جوانان: تسریع در تکمیل ورزشگاه پنج هزار نفری شهرستان بهارستان

-جوکار نماینده یزد و صدوق به وزیر امور اقتصادی و دارایی: لزوم رعایت بند شش و هفت قانون بودجه سال 91 در خصوص الزام بانک‌ها به دریافت حداکثر 10 درصد اعتبارات اسنادی به صورت نقدی، به وزیر صنعت: تسریع در تامین سرمایه‌ در گردش مورد نیاز واحدهای صنعتی و سرمایه ثابت طرح‌های نیمه تمام.

-اسدی نماینده مشکین‌شهر به وزیر نیرو: جلوگیری از عدم اجرای طرح های احداث سد به ویژه سد سبلان به وزیر راه و شهرسازی ، تسریع در حل مشکلات حوزه راه و شهرسازی اردبیل ،‌تسریع در اسکان زلزله‌زدگان آذربایجان شرقی.

-نظری‌مهر نماینده کردکوی به وزیر راه: تسریع در احداث زیرگذر در جاده حدفاصل روستا.

-بشیری نماینده پاکدشت به وزیر نیرو: تسریع در آب مورد نیاز کشاورزان و شهرستان پاکدشت از سد ماملو.

-رجبی نماینده مینودشت به وزیر راه: تسریع در بهره‌برداری از فرودگاه شهرستان کلاله.

-صالحی نسب نماینده دشت‌آزادگان به رییس‌جمهور: صدور دستور تسریع در ارتقای روستای ابوحمیزه به شهرستان و تصویب منطقه آزاد شهدای چزابه.

-کاتب نماینده گرمسار به وزیر نیرو: تسریع در اجرای مصوبه هیات وزیران در خصوص تامین آب و برق واحدهای صنعتی گرمسار.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.99284s, 19q