پزشک خانواده به نفع مردم و بخش سلامت است

۱۳۹۱/۰۹/۱۲ - ۱۶:۴۲ - کد خبر: 61721
سلامت نیوز :  دکتر رمضان محسن پور در حاشیه بازدید از مرکز شبانه روزی بهداشتی درمانی شیرگاه با تاکید بر اینکه برنامه پزشک خانواده در سطح کشور اجرایی خواهد شد، گفت: اجرای برنامه پزشک خانواده از سوی دولت و مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است و برخی از استانها از جمله مازندران و فارس در اجرای این برنامه پیش قدم هستند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران ؛ وی با اشاره به اینکه برنامه پزشک خانواده به صورت پایلوت در 3 استان چهارمحال و بختیاری، سیستان و بلوچستان و خوزستان به اجرا درآمده است، افزود: در این استانها مسایل و مشکلات اجرای این برنامه بررسی و رفع شده  و سپس به صورت همزمان در سراسر کشور به اجرا درآمده است.

وی در خصوص علت کندی روند اجرای این برنامه در ماهها اخیر اظهار داشت:  اعتبار و ردیفی که مجلس شورای اسلامی برای این برنامه پیش بینی کرده بود، در بودجه سال جاری محقق نشد به همین دلیل اجرای این برنامه شتاب اولیه را ندارد لذا پیش بینی می شود از ردیفهای دیگری برای اجرای این برنامه استفاده کنیم.

گفتنی است: مرکز ده تختخوابی شیرگاه با زیر بنای یک هزار و 200 متر مربع دارای بخشهای رادیولوژی، آزمایشگاه، بخش زنان، داخلی و داروخانه است که با اعتبار  12 میلیارد و 500 میلیون ریال در سال گذشته به بهره برداری رسید.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.80315s, 18q