پزشکان برند خاصی از دارو را به بیماران توصیه نکنند / بحران کمبود دارو در اصفهان نداریم

۱۳۹۱/۰۹/۱۳ - ۱۶:۱۴ - کد خبر: 61813

سلامت نیوز : غلامحسین صادقیان در گفت‌وگو با فارس ؛ در مورد مشکلات دارویی در اصفهان اظهار کرد: با توجه به شرایط خاص بین‌المللی دست‌اندرکاران سلامت اصفهان نیز دغدغه دارو دارند چنان‌که در این مورد ستاد توزیع داروی استان مرتب تشکیل و توزیع و عرضه دارو و پیگیری مشکلات احتمالی رصد می‌شود.

وی در مورد وضعیت دارو در اصفهان افزود: میزان داروی توزیع شده در استان طی هشت ماهه سال جاری در مقایسه با سال گذشته بیشتر بوده است.معاون غذا و داروی استان اصفهان تصریح کرد: سرانه ملی داروی بیماران خاص نیز به صورت متمرکز و به تعداد بیماران منتقل می‌شود.

وی با تاکید به اینکه مشکل توزیع دارو در اصفهان نداریم، گفت: یکی از دلایل کمبود دارو به دلیل دنبال بودن برند خاصی از دارو است.صادقیان اضافه کرد: ما مشکل دارو در اصفهان نداریم و اگر هم هست مقطعی بوده، اما از پزشکان درخواست می‌شود که به مردم توصیه برای برند خاص نکرده و موجب سرگردانی مردم نشوند.

وی با تایید افزایش قیمت دارو در اصفهان افزود: موجود بودن دارو با قیمت دارو دو مقوله جداست و ما در این چند وقت تغییر نرخ دارو داشتیم اما وضعیت دارو در استان بحرانی نبود و یا اگر بوده مقطعی بوده است.معاون غذا و دارو استان اصفهان همچنین در پاسخ به سئوالی که شنیده می‌شود چند داروخانه در اصفهان تعطیل شده است، گفت: ما تعطیلی داروخانه‌ها در اصفهان نداریم و چنین چیزی صحت ندارد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.13567s, 19q