براي پيشگيري از وبا در مرزهاي شرقي قرنطينه داريم

۱۳۸۶/۰۵/۲۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 6185
براي پيشگيري از وبا در مرزهاي شرقي قرنطينه داريم

مويد علويان، در گفت و گو با فارس، افزود: از ابتداي امسال تا الان موردي از وبا در كشور به وزارت بهداشت گزارش نشده است اما مثل هر سال به شبكه بهداشت و درمان اطلاع داده‌ايم كه مراقبت باشند، اين مراقبت دو بعد دارد هم مراقبت از آب آشاميدني سالم است و هم از آبياري سبزيجات مراقبت مي‌شود.
وي ادامه داد: سال گذشته فقط 22 مورد وبا در كشور داشتيم كه 15 مورد آن افراد خارجي بودند افرادي كه از كشورهاي همسايه شرقي وارد ايران شده بودند، اين اطلاعات نشان داد كه مراقبت از خارجي‌ها براي پيشگيري از وبا خيلي اهميت دارد، به همين علت گفتيم كه مراقبت و ساماندهي بيشتري از اماكن مسافرتي به خصوص در قم شود زيرا ممكن است اتباع اين كشورها براي زيارت بيايند.
علويان گفت: به نيروهاي بهداشتي كشور ابلاغ شده است كه به محض اينكه موردي از بيماري وبا را مشاهده كردند به سرعت اقدامات لازم براي كنترل آن انجام دهند.
معاون سلامت وزارت بهداشت افزود:در مورد آبياري سبزيكاري‌ها با فاضلاب هم در خيلي استانها، مراكز بهداشتي- درماني دقت بيشتري دارند و گزارشهايي كه براي ما مي‌فرستند حاكي از اين است كه الان اين اتفاق نمي‌افتد، البته نمي‌شود با قاطعيت گفت اصلا در هيچ جاي كشور نيست، اما اكثر گزارشهاي كه رسيده نفي اين كار است و نشان مي‌دهد با همكاري وزارت جهاد كشاورزي مراقبتهاي خوبي از اين نظر مي‌شود.
وي ادامه داد:نكته مهم براي پيشگيري از وبا رعايت بهداشت فردي توسط مردم است، استفاده از آب آشاميدني سالم و شستن دستها مهمترين اصولي است كه مانع از بروز اين بيماري مي‌شود.
علويان گفت: سال گذشته مواردي از آبياري با فاضلاب را در كشور داشتيم اما براساس اطلاعاتي كه الان من دارم اين مسئله به خصوص در استان تهران تعطيل شده است.
وي افزود: براي جلوگيري از ورود اين بيماري در مرزهاي شرقي نيز موضوع را به وزارت كشور منعكس كرديم و اكنون در مرزهاي شرقي قرنطينه داريم و افرادي كه مراجعه مي‌كنند با كمك نيروي انتظامي از نظر بيماري وبا كنترل مي‌شوند.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.19561s, 18q