باکتری ها طول عمررا کم نمی کنند

۱۳۸۶/۰۵/۲۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 6187
باکتری ها طول عمررا کم نمی کنند

تصور براین بوده که پاسخ سیستم ایمنی که حتی بوسیله باکتریهای بی زیان ایجاد می شود با مصرف انرژی ، روند پیر شدن را سرعت می بخشد.
امامطالعه مگس میوه نگهداری شده در شرایط بدون باکتری نشان داده است آنها بیش از حشرات موجود در شرایط طبیعی و واجد باکتری عمر نمی کنند.
به گزارش بی بی سی محققان دانشگاه کارولینای جنوبی می گویند آزمایش آنها در موجودات عالی تر که برای هضم مناسب غذا و سایر اعمال به باکتری ها نیازمندند ، قابل تکرار نیست.
اما نتایج بدست آمده در مگس میوه هم درمورد مطالعه پیری انسان کاربرد دارد. در هردو این موجودات یعنی انسان و مگس میوه تعداد باکتری های زنده در بدنشان با افزایش سن زیاد می شود. پاسخ ایمنی ذاتی یا طبیعی به باکتریها در هر دو گونه مشابه بوده با افزایش سن کاهش می یابد.
اما بر اساس مطالعه فوق این فاکتورها ممکن است ارتباطی با پیری نداشته باشند.
به گفته محققان بسیاری ازافراد گمان می کنند اگر بار باکتریایی بدن کسی که رو به پیری است افزایش یابد خوب نیست.
گرچه مگس های میوه باکتری های زیادی دارند و دارای پاسخ ایمنی قوی به این باکتریها هستند ، این امر محدود کننده طول عمر حشره نیست. مقایسه مگس های میوه رشد یافته در شرایط بدون میکروب ، مگس های پرورش یافته در محیط طبیعی و مگس هایی که در بزرگسالی در شرایط ضدعفونی شده نگهداری شدند نشان داد همه مگس ها به مدت تقریبا سه ماه زنده ماندند.
اما انسان ها در جهان بدون میکرب زندگی نمی کنند و با افزایش سن آسیب پذیری آنها به عفونت بیشتر می شود. ایمنی بدن انسان نیز با همین روند کاهش می یابد و لذا تحقیق برای یافتن روشهایی جهت بهبود توانایی مقابله با عفونت حائز اهمیت است

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.82109s, 18q