شیشه؛ بدبینی و رفتارپرخطر

۱۳۹۱/۰۹/۱۵ - ۱۱:۱۸ - کد خبر: 61923
سلامت نیوز : تمام منابع علمی، چند عارضه را برای مصرف موادمحرک و روانگردان مانند متاآمفتامین که در ایران بیشتر به شیشه معروف هستند مشخص کرده‌اند. یکی از این عارضه‌ها، سوءظن و بدبینی است که موجب می‌شود فرد مصرف کننده پس از چند بار مصرف به اطرافیان و نزدیکان خود دچار بدبینی شود و دست به اعمال پرخطری بزند که از یک فرد عادی این رفتار سر نمی‌زند. مهم‌ترین علتی که موجب این رفتار می‌شود توهمی است که مصرف‌کننده به آن دچار است. دومین عارضه؛ خشونت، پرخاشگری و دشمنی زیاد است که علت آن به این خاطر است که شیشه بیشترین آسیب را به بخش کنترل خشم در مغز می‌زند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از آرمان ؛ مصرف کننده از یک طرف انرژی زیادی به دست می‌آورد که به نوعی غیر قابل مهار است و از طرف دیگر احساس می‌کند هر کار غیرممکنی را می‌تواند انجام دهد؛ بنابراین برای انجام آن اقدام می‌کند که باعث رفتار پرخطر و مجرمانه می‌شود. سومین عارضه پس از مصرف؛ رفتارهای پرخطر است. چون مصرف کننده شیشه، دچار احساس مهار نشدنی می‌شود، همین احساس موجب رفتارهای پرخطر شده و به همراه آن موجب می‌شود و رفتارهای پرخطر دیگر مانند بیماری ایدز را با خود به همراه داشته باشد. این سه عارضه‌ای که در بالا به آنها اشاره شد همه موجب نوعی رفتارهای مخاطره آمیز می‌شود که جامعه، افراد جامعه و خود فرد را مورد تهدید و خطر قرار می‌دهد. مصرف شیشه مکانیزم و ساختار مغز را تغییر می‌دهد و موجب رفتارهایی از فرد مصرف کننده می‌شود که در شرایط عادی خود را از آن بر حذر می‌دارد.

مثلا فرد عادی که شیشه مصرف نمی‌کند در حین صحبت، مراقب است چه کلمات و جملاتی را می‌خواهد بیان کند؛ اما مصرف کننده دیگر ابایی ندارد چه چیزی بر زبان می‌آورد و با چه کسی و در چه مکانی حرف می‌زند. شیشه موجب می‌شود بخش‌هایی از مغز که رفتار انسان را کنترل می‌کند، مختل و قشری از مغز که کنترل‌ بخش پرخاشگری را در دست دارد غیرقابل مهار شود. همچنین نترس بودن مصرف‌کننده باعث فرمان‌ناپذیر شدن فرد از مغز شده و در نتیجه دست به اعمال پرخطر و مجرمانه می‌زند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.38279s, 18q