ویتامینD باعث بهبود عملکرد مغز زنان می‌شود

۱۳۹۱/۰۹/۱۵ - ۱۳:۳۸ - کد خبر: 61951

سلامت نیوز :محققان فرانسوی بیمارستان انجرز در تحقیقات علمی جدید خود به اطلاعات جدید و قابل ملاحظه‌ای درباره ویتامین "D" و نقش آن در بهبود سلامت زنان و افزایش راندمان ذهنی و بهبود عملکرد مغز آنها دست یافتند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ این تحقیقات از بیش از 6250 زن انجام شد و نشان داد: ویتامین D از عناصر ضروری و مهمی است که زنان در همه رده های سنی از آن بی نیاز نیستند زیرا از عملکرد وظایف مغز محافظت و وظایف ادراکی ویژه آن را بهبود می‌بخشد.

این ویتامین نقش خود را در بهبود قدرت مغزی و افزایش سطح حافظه و تمرکز نیز ثابت کرده است و همچنین احتمال ابتلا به بیماری آلزایمر را کاهش می‌دهد.ویتامین D از ویتامین‌های لازم برای بدن و محلول در چربی است که به رشد و استحکام استخوان‏ها از طریق کنترل تعادل کلسیم و فسفر کمک می‌کند.

این ویتامین با ایجاد افزایش جذب فسفر و کلسیم از روده‌ها و کاهش دفع از کلیه به متابولیسم استخوان‌ها کمک می‌کند و همچنین از طریق ترجمه ژنهای هسته سلول به رشد سلول کمک می‌کند.

منبع اصلی دریافت این ویتامین به جز منابع گیاهی مثل غلات و حیوانی مثل ماهی ساردین و شیر، نور آفتاب است به طوری که 10 تا 20 دقیقه ماندن در زیر نور آفتاب، نیاز روزانه بدن انسان به این ویتامین را تامین می‌کند و کمبود این ویتامین همچنین باعث پوکی استخوان در کهنسالی می‌‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.75698s, 18q