مراقب نوع پوشاک خود برای جلوگیری از سرطان باشید

۱۳۹۱/۰۹/۱۵ - ۱۳:۴۲ - کد خبر: 61959

سلامت نیوز : تحقیقات جدید سازمان گرین پیس هشدار داد: مواد به کار رفته در تولید پوشاک حاوی بسیاری از مواد شیمیایی است که خطری برای انسان و محیط زیست به شمار می‌رود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ این تحقیقات حاکی است: برخی مارک های جهانی پوشاک آلوده به مواد شیمیایی خطرناک می فروشند و پوشاک آلوده می تواند به عدم تعادل هورمونی و حتی سرطان در افراد منجر شود.در رومانی، سازمانهای زیست محیطی بعد از تحقیقات خود روی پوشاک زنگ خطر را به صدا درآورده اند.

این تحقیقات نشان می دهد: بسیاری از لباسها حاوی سمومی است که ما آن را در خانه و حتی درجریان خواب استنشاق می‌کنیم.کارشناسان گفتند: این سموم در بدن انباشته شده و بعدها آثار خود را به شکل سرطان های مختلف یا بیماری‌های تنفسی و پوستی نشان می دهد.

برپایه این گزارش، کنش و واکنش ماده فرمالدئید موجود در لباسها با بدن باعث سوزش پوستی و چشمی می شود بنابراین قرار گرفتن انسان در معرض مقادیر زیادی از آنها می تواند باعث سرطان خون و مری شود.تحقیقات سازمان گرین پیس درباره مواد سرطانی مورد استفاده در رنگ پوشاک نیز هشدار می دهد زیرا سیستم غدد درون ریز  را تخریب می کند و باعث اختلالات هورمونی می‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.9613s, 18q