ادعای «درمان صرع با عمل جراحی برای اولین بار» مورد تایید نیست

۱۳۹۱/۰۹/۱۵ - ۱۴:۲۹ - کد خبر: 61972

سلامت نیوز : رییس انجمن صرع ایران با اشاره به خبری که چندی پیش با عنوان «درمان صرع با عمل جراحی برای اولین بار» در کشور منتشر شد، افزود: این عمل که پیش از این نیز در کشور انجام می‌شد، برای همه بیماران مناسب نبوده و تنها تعداد خاصی از بیماران با عمل جراحی بهبود می‌یابند.

دکتر کوروش قره‌گزلو – متخصص مغز و اعصاب در گفت‌وگو با (ایسنا)، در این رابطه افزود: عملی که در خبرها اعلام شد به هیچ وجه مورد تایید انجمن صرع ایران نبوده و حتی پزشکی که این کار را انجام داده متخصص مغز و اعصاب نیست.

وی ادامه داد: هر بیمار مبتلا به صرع در ابتدای درمان از این نظر که با عمل جراحی بهبود می‌یابد یا نه بررسی می‌شود و اگر در مغز بیمار ضایعه ساختمانی وجود داشته و برداشتن آن به نفع بیمار باشد، عمل جراحی صورت می‌گیرد.

قره‌گزلو با بیان اینکه بیماران پس از انجام آزمایش‌های مختلف برای عمل جراحی کاندید می‌شوند، افزود: روند انتخاب بیمار برای جراحی در بیماران مبتلا به صرع طولانی است.رییس انجمن صرع ایران اضافه کرد: حتی گاهی اوقات ممکن است این کار عوارض بدتری را برای بیمار در پی داشته باشد که در این صورت به هیچ وجه دست به عمل جراحی نمی‌زنیم.

به گفته وی، این عمل پیش از این نیز در تهران و اصفهان انجام می‌شده است.این متخصص مغز و اعصاب در پایان اظهار کرد: اطلاع‌رسانی به مردم نباید با جوسازی همراه باشد زیرا این کار باعث ایجاد امید واهی در بیماران می‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
مهدی
سلام می خوام اگه ممکنه یه درصدی از آمار کسانی که جراحی صرع در ايران انحام دادند و بعد از آن ديگه تشنج نکردند را بيان کنید
1.11744s, 19q