زنان مبتلا به میگرن بیشتر در معرض سکته هستند

۱۳۸۶/۰۵/۲۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 6198
زنان مبتلا به میگرن بیشتر در معرض سکته هستند

به گزارش سلامت نیوز به نقل ازمهر، متخصصان دانشکده پزشکی دانشگاه مریلند دریافته اند چنانچه زنان، مبتلا به میگرن و حساس به نور باشند و سیگار بکشند و از داروهای جلوگیری از بارداری نیز استفاده نمایند احتمال بروز سکته در آنها افزایش قابل ملاحظه ای می یابد.

بررسی های انجام شده در سازمان بهداشت جهانی نشان می دهد ، میگرن از جمله سردردهایی است که عوامل ارثی و ژنتیکی در آن بسیار موثر است و هنگامی که مواد شیمیایی از بخشهای درونی مغز ترشح می شوند موجب بروز تورم اعصاب و رگهای خونی سر شده و دردناک می شوند.

بر اساس این گزارش ، تا کنون مشخص نشده که حملات میگرنی چه موقع شروع می شود و چه مدت طول می کشد اما در برخی افراد مرتبا ایجاد می شود و در برخی دیگر ممکن است فاصله دو حمله به یک سال هم برسد.

تحقیقات نشان می دهد ، علائم سردردهای میگرنی در اکثر افراد، سردرد شدید همراه با حساسیت به نور و گاهی حالت تهوع می باشد که در کودکان با درد شکم نیز همراه می شود. که این دردها اصولا بین 35 تا 45 سالگی به اوج می رسد و با افزایش فشار خون نیز همراه می شود که در افرادی که سابقه فشار خون بالا و بیماریهایی نظیر دیابت ندارند ممکن است این نوسان ناگهانی فشار خون و فشار به رگهای مغز موجب بروز سکته شود.

متخصصان دریافته اند ، افزایش احتمال بروز سکته در زنانی که داروهای جلوگیری از بارداری استفاده  می کنند و سیگار می کشند ، ممکن است تا 7 برابر افزایش یابد.
 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.57686s, 18q