بیش از ۹۰ درصد هزینه‌های خدمات دندانپزشکی را مردم می‌پردازند

۱۳۹۱/۰۹/۱۵ - ۱۵:۲۹ - کد خبر: 61993
سلامت نیوز : رییس سازمان نظام پزشکی کشور با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد هزینه‌های خدمات دندانپزشکی از جیب مردم پرداخت می‌شود، گفت: فقط دو درصد هزینه‌های دندانپزشکی را بیمه‌ها پرداخت می‌کنند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایلنا ؛ شهاب الدین صدرˈ روز چهارشنبه درمراسم گشایش چهارمین کنگره ˈ دندانپزشکی نظام پزشکی کشور ˈ که درمحل هتل المپیک برگزار شد، با بیان اینکه بهداشت دهان و دندان از مهم‌ترین بخش‌های سلامت است که نباید از آن غفلت کرد، افزود: در گذشته تصور می‌شد که دندانپزشکی حرفه لوکس و برای زیبایی است، در حالیکه امروزه، این موضوع از محورهای اساسی سلامت بوده و دولت باید در بخش هزینه‌ها به آن توجه اساسی کند.

صدرتاکید کرد که بسیاری از بیماریهای عفونی ارتباط مستقیم با مسائل بهداشت دهان و دندان دارد و سرمایه گذاری کلان در این بخش ضروری است.وی با اشاره به وجود ۲۵ هزار دندانپزشک در کشور، گفت: در حال حاضر ۵۰ دانشکده دندانپزشکی در کشور وجود دارد و افزایش ظرفیت دانشجوی دندانپزشکی می‌تواند در آینده نگران کننده باشد.

رییس سازمان نظام پزشکی کشور در ادامه هدف از برگزاری این همایش را مشارکت در جهت ارتقای سطح دانش پزشکی و اجرای برنامه‌های آموزش مداوم عنوان کرد.این کنگره تا روز هفدهم آذرماه جاری به کار خود ادامه می‌دهد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.91593s, 18q