آب مروارید افزایش فشار چشم را به دنبال دارد

۱۳۹۱/۰۹/۱۷ - ۱۲:۵۴ - کد خبر: 62077
سلامت نیوز: امروزه آب مروارید با مشاهده عدسی کدرشده توسط دستگاه های چشم پزشکی صورت می پذیرد که در صورت مراجعه نشدن زود هنگام به پزشک باعث بروز مشکلات بینایی از جمله فشار چشم در بیماران می شود.

محسن بهمنی کشکولی، فوق تخصص جراحی های پلاستیک و ترمیم چشم در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: اگر آب مروارید در زمان لازم به سرعت درمان نشود باعث بالا رفتن فشار چشم و از بین رفتن بینایی می شود.

وی در ادامه افزود: در روش جدید آب مروارید می توان با لنز جدیدی که در بازار موجود بوده مزد هم دید دور داشته باشد هم دید نزدیک که این لنزها به عنوان لنزهای چند دیده معروف بوده که مشکل دید از فواصل مختلف را مرتفع می کند.

وی در ادامه بیان کرد: نوع دیگری از کارهای جدیدی که می توان انجام داد لنزهایی هستند که استیگمات فرد را هم پوشش می دهد.

وی در ادامه تصریح کرد: لنزهایی که در گذشته کاربرد داشته تک دیده بود به این صورت که یا دور و یانزدیک دیده بود در صورتی که لنزهای جدید که چند دیده نامگذاری شده اند فرد را قادر می کند دورو نزدیک را با هم ببیند که فقط در افراد خاصی قابل استفاده بوده که پس از معاینات چشم پزشکی مشخص می شود.

وی یکی از عوارض مهم جراحی آب مروارید را عفونت بیان کرد و افزود: این عارضه به ندرت رخ می دهد که فرد پس از عمل جراحی در صورت بروز هر گونه علائمی از جمله کاهش بینایی، درد، قرمزی چشم هر چه سریع تر به جراح مراجعه کرده تا با آنتی بیوتیک مورد نیاز از عفونت و صدمه به چشم جلوگیری شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امروزه جراحی های بینایی کم خطر و بسیار تاثیر گذار بوده و مشکلات بینایی به ایجاد نمی کند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.59629s, 18q