فوق تخصص کبد و گوارش:

بهترین راه مقابله با هپاتیت بی، تزریق واکسن است

۱۳۹۱/۰۹/۱۷ - ۱۳:۵۰ - کد خبر: 62103
بهترین راه مقابله با هپاتیت بی، تزریق واکسن است
سلامت نیوز: یک فوق تخصص کبد و گوارش گفت: بهترین راه مقابله با هپاتیت بی تزریق واکسن آن است براین اساس واکسیناسیون آن در تمام نوزادان و افراد در معرض خطر توصیه می شود.

موید علویاندر گفت و گو با ایرنا افزود: واکسن هپاتیت بی ، در سه نوبت و به فواصل یک ماه و شش ماه پس از اولین تزریق انجام می شود.

وی ادامه داد: تزریق واکسن باید در عضله و بازو صورت گیرد اما تزریق این واکسن در عضله پا سبب کاهش تاثیر آن می شود.

علویان افزود: بهتر است تا آنتی بادی ضد هپاتیت بی یک تا سه ماه پس از کامل شدن نوبت های تزریق واکسن اندازه گیری شود اگر پاسح آنتی بادی بیش از یکصد واحد بین المللی باشد بهترین پاسخ تلقی شده و تا سال ها باقی می ماند البته مقادیر بیش از 10 و کمتر از یکصد نیز مورد قبول است.

این فوق تخصص کبد و گوارش گفت: ویروس هپاتیت بی ، می تواند برای سال ها به صورت نهفته در بدن باقی بماند و فرد در واقع به عنوان ناقل هپاتیت شناخته می شود.

وی ادامه داد: بیمار هپاتیت به افرادی گفته می شود که ویروس هپاتیت در خون آنها در فاصله زمانی بیش از شش ماه وجود داشته باشد، حال عمومی خوبی داشته و در بررسی آزمایشگاهی اختلال در کار کبد آن ها مشاهده نشود.

علویان اضافه کرد: در چنین شرایطی ویروس به صورت مسالمت آمیز در داخل بدن وجود دارد ولی به کبد آسیبی نمی رسد.

علویان با بیان اینکه سالانه حدود 50 میلیون نفر به تعداد افراد آلوده به ویروس هپاتیت بی در جهان افزوده می شود، گفت: ویروس عامل بروز بیماری هپاتیت ˈبیˈ در انسان است به طوری که این ویروس در کبد انسان جایگزین شده و تکثیر می یابد و مواد تولید شده توسط این ویروس ها وارد گردش خون می شود.

علویان تاکید کرد: کبد عضوی است که در بسیاری از فعالیت های حیاتی بدن از جمله مقابله با عفونت ها، توقف خونریزی، پاک کردن خون از سموم و داروها و ذخیره انرژی بدن نقش دارد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.04134s, 18q