ایدز موجب نابینایی می‌شود

۱۳۹۱/۰۹/۱۹ - ۱۴:۲۶ - کد خبر: 62238

سلامت نیوز : پزشکان می‌گویند اگر عفونت ایدز برای مدت طولانی تشخیص داده نشده و در نتیجه درمان نشود، موجب فعال شدن ویروس نهفته‌ای موسوم به سیتومگالوویروس با CMV می‌شود که این ویروس نیز به نوبه خود می‌تواند موجب نابینایی شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ سیتومگالوویروس شایع‌ترین عامل نابینایی در افراد آلوده به ویروس اچ آی وی است.دکتر لیندا ویزر، رییس آکادمیک دپارتمان چشم پزشکی دانشگاه کوآزولو – ناتان که از سال 1999 میلادی تاکنون به درمان مشکلات و ناراحتی‌های چشمی در افراد آلوده به ایدز پرداخته در این باره می‌گوید: بیماری چشمی ناشی از سیتومگالوویروس مرتبط با ایدز روی شبکیه چشم که دربرگیرنده بافت عصبی این عضو است تاثیر سوء می‌گذارد. اگر این بافت آسیب ببیند، دوباره قابل ترمیم نیست اما اگر بخشی از شبکیه که مسوول بینایی است تحت تاثیر این ویروس قرار نگیرد، می‌توان این بیماری چشمی را درمان کرد.

به گفته دکتر ویزر، حدود 75 درصد از افراد آلوده به ایدز به نوعی برخی از انواع بیماری‌های چشمی را تجربه خواهند کرد اما فقط حدود 10 درصد از آنها به طور کامل از ناحیه یک چشم یا هر دو چشم نابینا می‌شوند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.78153s, 18q