اصلاح ذائقه کودک مهمترین راه جلوگیری از چاقی

۱۳۹۱/۰۹/۱۹ - ۱۵:۵۰ - کد خبر: 62263

سلامت نیوز : به گفته یک متخصص تغذیه، پرخوری به تدریج باعث بزرگ شدن معده کودک شده و لازم است در هر وعده، غذای بیشتری بخورد تا احساس سیری کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دکتر زهرا عبداللهی با اشاره به این که عادات غذایی از سنین پایین در کودکان شکل می‌گیرد، اظهار داشت: استفاده از غذاهای آماده، چرب و پرکالری باعث می‌شود که کودک به خوردن این غذاها عادت کند و کم کم ذائقه‌اش شکل ‌بگیرد و او را از نظر جسمی و روحی با مشکلات زیادی مواجه کند.

وی افزود: برای پیشگیری از چاقی باید از همان ابتدا ذائقه کودک در خانواده درست هدایت شود. والدین باید بدانند که ارایه یک الگوی صحیح تغذیه، بخشی از مراقبت‌های دوران کودکی محسوب می‌شود و به اندازه واکسیناسیون و سایر مراقبت‌های این دوران اهمیت دارد.

سرپرست دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، تصریح کرد: خوردن، برای کودک یک تجربه لذت بخش است و راهی است که به وسیله آن دنیای اطراف را می‌شناسد و با دوستانش ارتباط برقرار می‌کند اگر لذت خوردن از کودک گرفته شود گویا همه زندگی را از او گرفته‌اند بنابراین در همان قدم اول باید سعی کنند کودک را به خوردن غذاهای سالم تشویق کرده و او را به استفاده از میان وعده‌های چرب، شیرین و کم ارزش مانند چیپس، پفک و شیرینی و شکلات عادت ندهند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.12008s, 18q