ویتامین C کیوی، بر جذب آهن موجود در داروهای گیاهی تاثیر بیشتری دارد

۱۳۹۱/۰۹/۱۹ - ۱۶:۴۲ - کد خبر: 62284
سلامت نیوز : ویتامین C موجب جذب بیشتر آهن در بدن می‌شود و ویتامین C موجود در کیوی، بر جذب آهن موجود در داروهای گیاهی تاثیر بیشتری دارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایلنا ؛ یک متخصص تغذیه گفت: کیوی دارای مقدار زیادی ویتامین C است. در هر ۱۰۰ گرم از کیوی ۹۰ میلی‌گرم ویتامین C وجود دارد که بسیار مطلوب است. در شرایط معمول مقدار ویتامین C مورد نیاز یک زن در روز ۷۵ میلی‌گرم و برای مرد ۹۰ میلی‌گرم است که این میزان نیاز را کیوی می‌تواند به راحتی رفع کند.

دکتر دردانه حسین در ادامه افزود: ویتامین‌های گروهB نیز در کیوی موجود است که فولات یکی از این ویتامین‌ها است. پتاسیم نیز که یکی از عناصر الکترولیت‌های ضروری بدن است نیز در کیوی وجود دارد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: ‌ویتامین E نیز در این میوه زیاد است. ویتامین‌ E و C هر دو آنتی‌اکسیدان‌های قوی هستند که برای پیشگیری از بسیاری از بیماری‌های مفید هستند.

وی ادامه داد: کیوی همچنین کراتین دارد که پیش‌ساز ویتامین A است. مقداری هم فیبر دارد که البته بیشتر فیبر آن درون پوست این میوه قرار دارد.

دکتر حسین تصریح کرد: بهتر است پوست میوه به دلیل استفاده از حشره‌کش‌ها در مزارع کشاورزی، مصرف نشود چرا که ممکن است سمی در پوست میوه باقی مانده باشد. به هر حال برای استفاده از پوست میوه، باید آن را خوب شست‌وشو کرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.6412s, 18q