شناخت کاربرد جدید داروهای کلسترول در کنترل سرطان

۱۳۹۱/۰۹/۲۰ - ۱۳:۲۰ - کد خبر: 62329

سلامت نیوز : پزشکان در یک مطالعه جدید ادعا کرده‌اند: داروهای استاتین که معمولاً برای پایین آوردن سطح کلسترول بد استفاده می‌شوند، می‌توانند در بهبود حال بیماران مبتلا به نوع نادری از سرطان پستان و کمک به طول عمر این بیماران موثر باشند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ «سرطان پستان التهابی» یا ICB نوع نادری از سرطان پستان است که وقتی سلولهای بدخیم، عروق لنفاوی را در پوست و بافت‌های نرم مسدود می‌کنند به سرعت پیشروی می‌کند.طبق آمار انجمن سرطان آمریکا تنها یک تا 5 درصد از کل موارد ابتلا به سرطان پستان مهاجم را این نوع سرطان تشکیل می‌دهد.

متخصصان مرکز سرطان «ام دی اندرسون» در دانشگاه تگزاس در این آزمایشات تاثیر خواص ضد التهابی داروهای استاتین در کاهش احتمال برگشت پذیری سرطان پستان را مورد ارزیابی قرار دادند.

این متخصصان به سرپرستی دکتر «نائوتو تی اوئنو» اطلاعات مربوط به 724 بیمار را که سرطان پستان التهابی مرحله 3 در آنها تشخیص و تحت درمان قرار گرفته بود، بازبینی کردند. این بیماران بین سالهای 1995 تا 2011 میلادی در مرکز سرطان اندسون تحت معالجه قرار گرفته بودند.

متخصصان تاثیر مصرف استاتین را در بیمارانی که از این دارو استفاده کرده بودند، ارزیابی کردند. نتایج آزمایشات تائید کرد بیمارانی که با استاتین درمان شده بودند زنده ماندشان به میزان قابل توجهی افزایش یافت.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.54132s, 18q