اولين مورد مرگ ناشي از آنفلوانزاي مرغي در جزيره بالي اندونزي ديده شد

۱۳۸۶/۰۵/۲۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 6233
اولين مورد مرگ ناشي از آنفلوانزاي مرغي در جزيره بالي اندونزي ديده شد

به گزارش سلامت نیوز به نقل ازسامانه اينترنتي جاكارتا پست، تازه‌ترين قرباني آنفلوانزاي مرغي در اندونزي كه يك زن ‪ ۲۹‬ساله است، هفته گذشته با دارا بودن علايم اين بيماري در يكي از بيمارستان‌هاي جزيره تفريحي گردشگري بالي بستري شده بود، روز گذشته فوت كرد.

"نيومان كاندون" مقام مسوول در وزارت بهداشت اندونزي با تاييد اين خبر گفت: نتايج حاصل از آزمايشات انجام شده بر روي نمونه‌هاي جمع‌آوري شده از اين بيمار، ابتلاي وي به ويروس "ان.‪.۵‬اچ.‪ (N5H1) "۱‬را تاييد مي‌كند.

براساس اين گزارش، مقامات بهداشتي اندونزي هم‌اكنون در حال بررسي امكان ابتلاي دختر پنج ساله اين زن به آنفلوانزاي مرغي كه در تاريخ ‪ ۳‬اوت (‪۱۲‬ مرداد) سال جاري در بيمارستان فوت كرده بود، هستند.

جزيره بالي اندونزي بواسطه برخورداري از جاذبه‌هاي فراوان گردشگري از مناطق بسيار مهم صنعت توريسم اين كشور محسوب مي‌شود.

بر اساس گزارش دريافتي، مسوولان گردشگري اندونزي از امكان تاثيرات منفي شيوع آنفلوانزاي مرغي در جزيره بالي بر روي جذب گردشگر اين منطقه ابراز نگراني كرده‌اند.

با مرگ اين زن، آمار كنوني قربانيان آنفلوانزاي مرغي در اندونزي به ‪۸۲‬ نفر در چهار سال گذشته رسيد.

به گزارش ايرنا، از زمان شيوع آنفلوانزاي مرغي در جنوب شرق آسيا از سال ‪ ۲۰۰۳‬ميلادي، اندونزي تاكنون با ‪ ۱۰۳‬مورد ابتلاي انساني به اين بيماري مواجه بوده است.

مركز بهداشت جهاني اعلام كرد از سال ‪ ۲۰۰۳‬بالغ‌بر ‪ ۲۷۹‬مورد ابتلاي انساني به آنفلوآنزاي مرغي از اقصي نقاط جهان گزارش شد كه از اين تعداد، ‪ ۱۶۹‬نفر جان باختند.

آنفلوآنزاي مرغي عمدتا يك عارضه خاص طيور محسوب مي‌شود اما در سال ‪۱۹۹۷‬ براي نخستين بار ابتلاي انسان به اين بيماري از هنگ كنگ گزارش شد.

تقريبا در همه موارد گزارش شده، ابتلاي انسان به ويروس آنفلوانزاي مرغي از طريق تماس با طيور صورت گرفته اما در چند مورد در هنگ كنگ و ويتنام احتمال سرايت بيماري از انسان به انسان گزارش شد اما قابل تاييد نبود.

انتقال بيماري از انسان به انسان مي‌تواند نشانه‌اي از ايجاد جهش در ويروس باشد كه در اين صورت احتمال بروز همه‌گيري جهاني قوت مي‌گيرد.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.66288s, 18q