مديرعامل سازمان تداركات پزشكي هلال احمر: صادرات دارو در دستور كار سازمان است

۱۳۸۶/۰۵/۲۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 6243
مديرعامل سازمان تداركات پزشكي هلال احمر: صادرات دارو در دستور كار سازمان است

مديرعامل سازمان تداركات پزشكي هلال احمر در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اين كه اين طرح در قالب طرح توسعه سها 2 انجام مي‌شود و قرار است كه توليدات بخش جامدات (قرص، كپسول و آنتي بيوتيك‌ها) كارخانه سها 3 در نيمه دوم سال جاري در محل جديد توليد و عرضه شود، افزود: راه‌اندازي و توليد فاز دوم كه مربوط به توليد اشكال دارويي مايع مي‌باشد، در پايان سال 87 پيش‌بيني شده و اجرايي خواهد شد.

دكتر حسين وطن‌پور با قدرداني از تلاش مجريان، متخصصان و كارگران شاغل در طرح توسعه سها 2، ماموريت جديد اين سازمان را حضور قدرتمندانه در عرصه‌هاي داخلي و بين‌المللي عنوان كرد و گفت: دارو كالايي استراتژيك است و ما براي حضور موثر در بازارهاي دارويي بايد به توسعه محصول و صادرات آن فكر كنيم كه لازمه اين مهم توليد با كيفيت محصولات دارويي است.

مديرعامل سازمان تداركات پزشكي هلال احمر با تاكيد بر توليد داروي با كيفيت و مطابق استانداردهاي جهاني براي حضور جدي در بازارهاي بين‌المللي گفت: صنعتي كه صرفاً براي بازارهاي داخلي برنامه‌ريزي كند و از مقوله مهم صادرات غافل باشد، محكوم به فنا و شكست است.

دكتر وطن‌پور به رايزني‌ها و مذاكرات مديران اين سازمان با مديران شركت‌هاي بزرگ و معتبر دارويي جهان اشاره كرد و گفت: صدور گسترده محصولات دارويي را در دستور كار خود قرار داده‌ايم كه طرح بزرگ سها 2 آغاز اين عمليات است.

وي از استقبال توليد كنندگان خارجي از توليد مشترك با شركت‌هاي تحت پوشش سازمان تداركات پزشكي هلال احمر خبر داد و به ايسنا گفت: مذاكرات متعددي را با شركت‌هاي توليد كننده دارو و تجهيزات پزشكي در سطح جهان داشته‌ و موافقت‌هاي اوليه نيز به دست آمده است. ضمن آن كه آنان حاضرند علاوه بر در اختيار گذاشتن دانش فني توليد محصولات فوق در فعاليت‌هاي بازاريابي و فروش نيز مشاركت كنيم.

وي تاكيد كرد: به عنوان يك بنگاه اقتصادي كه بايد اهداف مقدس و انسان دوستانه جمعيت هلال احمر را تحقق بخشد، ‌بايد با سرعت در مسير پيشرفت صنعت داروي دنيا پيش برويم كه لازمه تحقق اين مهم تلاش مديران و متخصصان جوان براي توليد داروهايي استاندارد و با كيفيت است.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.04751s, 19q