توزیع لوازم التحریر برای 2500 دانش آموز زلزله زده زهان

۱۳۹۱/۰۹/۲۱ - ۱۶:۴۷ - کد خبر: 62479
سلامت نیوز : رئیس سازمان جوانان هلال احمر از توزیع سری کامل لوازم تحریر برای 2540 دانش آموز زلزله زده در شهر زهان و روستاهای تخریب شده خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر ؛ محمد جعفریان در مورد آخرین اقدامات این سازمان و استفاده از توان جوانان داوطلب در زلزله زهان به خبرنگار مهر گفت: همیشه توجه به کودکان یکی از مهمترین اصول در حوادث بوده است. سازمان جوانان هم در تمامی حوادث برنامه های ویژه ای برای پوشش کودکان آسیب دیده دارد.

نصب سرسره و الاگلنگ در روستاهای زلزله زده

وی افزود: هم اکنون 100 نفر در قالب کاروانهای نیکوکاری به مناطق زلزله زده اعزام شده اند که وظیفه ارتقای سطح سلامت روانی و پرکردن اوقات فراقت این گروه سنی در حادثه زلزله را به عهده دارند. بر این اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا ظرف هفت روز آینده وسایل بازی کودکان اعم از الاکلنگ، سرسره و تاب از جنس فلز و فایبرگلاس در روستاها نصب می‌شود.

رئیس سازمان جوانان هلال احمر رسیدگی به وضعیت روحی و روانی نوجوانان را در وقوع حوادث بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: معمولا در پروتکلها و برنامه ها رسیدگی به وضعیت کودکان تاکید شده ولی نوجوانان هم در نوع خود نیاز به مشاوره های روانی دارند.

توزیع 2200 غذای گرم و آموزش نقاشی به کودکان

جعفریان اظهار داشت: هم اکنون برپایی خیمه های نماز، آموزش چادر به چادر اصول ایمنی در چادرهای امدادی در فصل سرما، شیار کشی در اطراف چادر، نصب نایلون پوشش چادر، نصب چادر گروهی و برگزاری مراسم ترحیم برای جانباختگان روستای شاج و همچنین ارائه خدمات حمایت روانی توسط تیمهای کاروان نیکوکاری انجام شده و در حال اجرا است.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر اظهار داشت: همچنین 2200 پرس غذای گرم میان زلزله‌زدگان توزیع شده و حتی کلاس‌های نقاشی برای کودکان زلزله‌زده هم در 4 روستا ایجاد شده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.40121s, 18q